Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt vegyek kezdőként?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy elektromos gitárt venni,kezdő vagyok sose volt gitárom nézegettem az Ibanez grg121/170 dx et de olvastam róla kevésbé jó dolgokat.Aztán rátaláltam az Epiphone SG standard alpine white és az Epiphone SG standard 61' et.Egy árban találtam a kettőt de nem tudom melyik hangszedője vagy más alkatrésze jobb-e a másiknál.Nem szeretném ha könnyen elhangolodna, illetve az Epiphone mennyire jó összerakásban minőségben?Úgy tudom a gibson leányvállalata.Rock metál metalcore zenéket bmth,bad omens hasonló zenekarok zenéi érdekelnek.150k a max amit gitárra költenék nem akarok egy olcsot venni mert ezt már más dologban megbántam, több időt és pénzt dobok ki a végén mintha egyből egy komolyabbat vennék.Nézegettem ibanez rg421/370 illetve jacksom js22(talán) gitárt is, ezekről is örömmel venném az információt.Esetleg egy 10-15w os tranzisztoros erősítő ajánlását is megköszönném ami karakterisztikában passzol a gitárhoz.

2020. máj. 20. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Az Epiphone-okat én egészen kedvelem. A Les Paul Standard plus top pro-t nagyon szeretem, esetleg az Sg400 pro sem rossz. A Vintage V100-at is csak ajánlani tudom, és a LTD ec256-ot is. Ibanezből akkor inkább egy 350dx-et. Erősítőből az Marshall Mg15 egész jó. A Blackstar-t is ajánlom ilyen zenékhez, szerintem egész jó torzításuk van. Persze erősítőből se mindegy, hogy 20 vagy 100 ezret szánsz rá.
2020. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom olyan max 40 ezret gondoltam rá.A vintage v100 is jó azt mondják de a külseje nem tetszik nem érzem elég vadnak és inkább jazzesebb. Az sg 400 at is néztem jó árban van és szinte teljesen megegyezik az sg standard al, a hangszedő alnico pro vagy micsoda a sg standard 61' en pedig probucker van mind2 felezhető.
2020. máj. 20. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mit veszel, úgyis eladod/cseréled gyorsan. A legfontosabb, hogy a hídi(hátsó)hangszedő dupla legyen. Vintage egyáltalán nem jazz-es. Az egy Gibson Leszpól kopi. Nem rossz, volt nekem. Ajánlom még, hogy olyasmit vegyél első hangszernek, amit a piac szeret, tehát gyorsan el tudod adni, ha váltanál/tovább lépnél. Erősítő is tökmindegy. A magad kenyerén meg fogsz tanulni mindent. Javaslom, nézegess YouTube videókat, teszteket, látogasd a Facebook gitáros fórumot. Ahogy olvastam a kérdésed és a hozzászólásod, jó látni, hogy igyexel képbe kerülni, nagyon helyes, ne hagyd megvezetni magad :)
2020. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, hogy a Yamaha Pacifica minden kezdő gitárok olcsó mamucikája. Újonnan is megvan már bőven 100 alatt, viszont nem olyan kedvelt a júzerek körében. Pont azért, mert a sztárok kezébe a nagy gyártók nyomnak hangszereket, nyilván okkal: Fender/Gibson/Ibanez/PRS/ESP stb.


Viszont jobb hangszer, mint sok elsődleges márka másodvonalbeli leszármazottja.

2020. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindig alaposan utána nézek ha veszek valamit, nálam ez alap dolog nem adok ki pénzt valamire amiről fingom sincs, ezek a yamahák se rosszak korábban is láttam a yamahától gitárt, csak aztán a negatívok elriasztottak. Csak akkor még kevertem pár dolgot és a basszusgitárt egybe soroltam az elektromossal.(jó nagyot koppant)Egy dolog van ami kicsit zavar némely gitáron az a tremolo kar, valahogy olyan furcsa látvány értem mire jó, és hogy leszedhető de valahogy mégis van egy fura véleményem róla.Szerencsére a legtöbb ilyen gitárból van fix hídas változat,vagy leszedhető a kar(gondolom ebben az esetben fix hídként funkciónál).
2020. máj. 21. 12:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja még annyi hogy az egyenes(egyoldalú fej jobban tetszik) ezért is köszi a Yamaha tippet.
2020. máj. 21. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a Yamaha tényleg nem egy rossz gitár. A tremolót iylen árban meg amúgy is jobb kerülni (meg alapból is, ha nincs rá nagyon szükséged szerintem), rrt csak a gond van vele legtöbbször.
2020. máj. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Végül úgy döntöttem hogy a yamaha pacifica 311h lesz a nyertes, annyi a kérdésem hogy, ha megrendelem már használatra készen van? Az egyébb tone volume beálltásokat leszámítva hangolnom vagy húrmagasságot állítanom szükséges?Gondolom érdemes olyan kiegészítőket venem mint gitártartó hangóló vagy esetleg tartalék húrkészlet, nem?Köszönöm
2020. máj. 23. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy beállítás nagy eséllyel rá fog férni, de valószínűleg csak finomhangolás szintjén.

Hangolni akár naponta többször is kell. Érdemes venni: tokot, álványt, hangolót, hevedert, pengetőket és pót húrszettet. Ha nem adnak hozzá, akkor még kábelt persze

2020. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!