Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha szertnék overdriveos...

Ha szertnék overdriveos hangzást előállíani, kell pedál? Meg ha több pedálom van kell pedalboard?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát. Azért ez sokmindentől függ. Ha alapból olyan erősítőt használsz, akkor nem. Ha multieffektezel /modellezel abba benne van minden.
2021. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály. A praktikus használat hívta életre a pedál tartó rámpákat, kis koffereket. Ha most ismerkedsz a témával, inkább multiefekt vásárlását javaslom, mivel ott minden egyben van. Nem kell vagyonokat elkölteni és mégis csoda jól lehet szórakozni. Javaslom elsőre a Boss GT-1 pedált.
2021. febr. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak overdrive hangzás kell akkor tube screamer vagy annak klónjait, használom én.
2021. ápr. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem érdemes venni vagy kis pedálokat, vagy multi effektet. Én jobban szeretem a kis pedálokat, számomra jobb ki be kapcsolni ami kell és nem kell. Overdrivenál nálam rendkívül(!!) bejött a Boss sd-1, nem is drága, de piszok jó kis hangja van. Volt még egy marshall guvnor-om is, ibanez mini tube scream asszem, azok is betyár jól szoltak. De ha youtubeon nézegetsz overdriveokat, megtalálhatod a számodra legjobban tetszőtt hangban
2021. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó ha vannak pedáljaid ami lehetőleg analog és olyan amit kedvelsz mert sohasem tudod hova kerül bele a zsinór másik vége. Az olcsó multik inkább kisérletezésekre jók, ez zsebbenyúlós ha komoly cuccot akarsz.
2021. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedálboard is kell ha nem akarsz állandóan dugdosni koncert előtt/után, de ezt tudsz te is csinálni például az Obiból.
2021. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésből úgy tűnik, hogy a startmező körül állsz valahol-még azt sem lehet tudni, hogy előtte, vagy mögötte.

Ez se rossz, se jó, csak egy állapot.


Fenti válaszokból kiderül, hogy mit is lehet csinálni, de arra megfelelni, hogy neked mi lenne az ideális, ebben a formában nem lehet. Boss Gt-1 pedállal magam is egyetértek-nekem is van-ebben a kategóriában nincs jobb, csak drágább. Ráadásul a "Boss GT-1" a házistúdiód külső hangkártyájaként is használható-jól is szól-közvetlen PC kapcsolat és editálási lehetőséggel. Nattyon okos kis cucc! Kikísérletezheted rajta, hogy ha analóg pedálokat vennél és építenél majd egy pedálboard-ot, mire is lenne szükséged. Illetve nem adod el soha, mert azért a pénzért ilyen kompakt és sokrétű alkalmazásra képes cucc nincs!


Nem javaslom egyből kis pedálokat venni, mert a gatyád rámegy és az ismeretek hiányában olyasmiket fogsz venni, amik nem biztos, hogy megfelelnek neked. Ezek a dolgok jönnek/mennek minden zenész kelléktárában. Veszed, használod, új/másik hangzást fedezel fel valahol, új technika jön ki, amit kipróbálnál, eladod. Épp ezért érdemes olyan eszközöket venni, aminek a 'használt piacon' ven keresnivalója. Tehát nevenincs sziriszarikat nem veszünk meg, mert örökre a nyakunkon marad, ami nem nagy boldogság.

Találomra pár link: https://www.youtube.com/watch?v=mJaO3-lOXnI


[link]

2021. dec. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!