Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt ajánlotok...

Milyen basszusgitárt ajánlotok egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés
Még sose játszottam basszusgitáron, viszont most elkezdett érdekelni a dolog. Szintetizátorozok és hegedülök is,szóval a zenei pályán már nem vagyok kezdő,de basszusgitáron még nem tudom hogyan kell. Ha tudtok valami oktató videót is küldhettek ahonnan meg lehet tanulni könnyen. Szakértők vagy basszusgitárosok véleményére vagyok nagyon kíváncsi.

2021. márc. 5. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha full kezdő vagy akkor használt 4 húros squier vagy cort gitárt vennék a helyedben. Ez nem azt jelenti, hogy nincs másik ami jó de nekem ezek szimpik és tudom róluk, hogy jó ár érték arányú bőgők. Ha később esetleg komolyra fordul a dolog akkor ezek elég jól tuningolhatóak pl jobb hangszedővel és nem túl drágák Így nem is indokolt pl jobb hangszert venni. Bár ha ráállsz akkor úgyis csorogni fog a nyálad egy jó fender vagy musicman után :D Másrészt ha nem fordul komolyra akkor könnyen el is lehet adni. Ha tudsz vigyél magaddal egy basszeros ismerőst ha van ilyened. Használt hangszernél ugyanis figyelni kell néhány dologra. Pl hogy egyenes e a nyak stb. Meg azt, hogy kényelmes e az adott hangszer azt egy kezdő szerintem egyáltalán nem tudja megállapítani.

Én drága hangszerből is csak használtat veszek.

Erősítőnek egy minimum 100 watt körüli kombót javaslok Így nem kell számolni a hangfalkábelekkel és az ohm watt kérdéskörrel az elején ami fenn áll ha láda+fej kombinációt használnál. Kisebbnek nincs értelme mert pl egy 30 wattos kis gyakorló kombó ugyanúgy idegesíti a lakótársakat meg a szomszédokat mint egy nagyobb, de próbára már nem tudod vinni mert elnyomja a dob.

A gitárra 60-90ezret a kombóra 40-70ezret szánnék. Telóra tudsz letölteni hangoló appot így a hangoló árát megspórolhatod. Kell egy minimum 4 méteres jack kábel, heveder és egy puha tok is. Ezzel a felszereléssel már mehetsz bandába is játszani és akár fellépni is.

Ez nem szentírás de ha visszamehetnék 15 évet hogy bevásároljak a full kezdő énemnek akkor így csinálnám. Valójában inkább buktam azzal, hogy minden gagyi olcsó cuccot összevásároltam ahelyett, hogy egyből egy félkomoly cuccal kezdtem volna. Még mindig porosodik itt ott néhány kacatom azokból az időkből, pedig már elosztogattam egy csomó mindent. Bár én tudom, hogy a korábbi énem később komolyan fogja venni amit rólad ugyebár nem tudunk biztosan.

A gs fanatic oldalon tudsz böngészni a hsznált hangszerek között. A facebookon kikérheted a véleményeket a kiszemelt cuccról a basszusgitárosok klubja nevű csoportban. Ott rengeteg segítőkész kollega van akik szívesen segítenek a kezdőknek.

2021. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es kolega, kábé leírta, szóval sokat nem kell hozzátenni. Azt veszel, amire pénzed van. Oktató videó milliószám van YouTube-on.


Ajánlok olyat, ami nekem tetszett, szórakoztató és informatív:

https://www.youtube.com/channel/UCeD9_tDVA1wvqv1IF9QyP-A


Sok magyar nyelvű sorozat is van, például:

https://www.youtube.com/channel/UCK8auJ9cTUHAJls7R44EeyA

https://www.youtube.com/watch?v=9xv-aEuqFJQ

2021. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettetek!
2021. márc. 6. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!