Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hányszor kell megpengetni egy...

Hányszor kell megpengetni egy akkordot?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ilyen hülyeséget kérdezem, de csak most kezdek el tanulni gitározni. Ugye sok dalnak fennt van a tabja így:


Bm B5

An old man by a seashore


G

At the end of day


És ezt hogyan kell értelmezni? Úgy értem hogy nem egyszer pengeti meg A B moll akkordot, hanem többször, és honnan tudom hogy hányszor?


2010. aug. 19. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Az akkordokat ritmusra játsszuk, nem úgy adjuk meg, hogy hányszor kell pengetni.


Először érdemes úgy kezdeni, hogy lefogod az akkordot, és egyenletesen pengeted lefelé: le - le - le - le


Aztán felfelé: fel - fel - fel - fel


Aztán kombinálod: le - fel - le - fel


Aztán kihagysz egyet: le - fel - ... - fel


A lényeg, hogy egyenletes ütemben jöjjenek az akkordok.

Ha már van benne gyakorlatod, lehet bonyolítani.


A fenti nótát nem ismerem, de én így játszanám elsőre:


An (OLD) (MAN) by a (SEA)(SHORE)

At the (END) (OF) (DAY)


Amit zárójelbe tettem, ott pengesd az akkordot. Szabályos időközök legyenek közöttük. A B5-tel egyelőre ne foglalkozz, a Bm és a G legyen meg.


Még annyit, hogy ez nem tab, hanem csak a dalszöveg akkordokkal. A tab egy kottát helyettesítő ábrázolás, ami azt mutatja meg, hogy melyik húrt mikor és hol kell lefogni.


Jó gitározást!


-falcon-

2010. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :D sokat segítettél =) nagyjából már összeállt a kép
2010. aug. 19. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Onnan tudhatod, hogy meghallgatod a számot.:) A The Islander elég nehéz, mert Marco Hietala "triolásan" penget. Ez azt jelenti, hogy mindig egy negyedet és egy triolát penget váltakozva. Triolát pengetni csak lefelé szokás, úgyhogy minden akkordot lefelé pengetsz a fent leírt ritmusban.
2010. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

úgy bírom amikor a sok kis amatőr 2 hét gitározás után már be akar menni az iskolába és elkezdeni menőzni-.-

először fogd magad, és keress egy magán gitártanárt, aki elmagyarázza dolgokat, és nem fogsz bénázni, és tán tanuld meg hogy mit hogy hogyan-.-

2010. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó: én meg úgy bírom az olyanokat akik csak azért válaszolnak hogy lehurrogják a másikat :@

tudod nem mindenkinek van pénze és ideje tanárhoz járni

2010. aug. 20. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!