Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hiszi sok ember, hogy...

Miért hiszi sok ember, hogy mindenféle zenei tudás nélkül fog tudni zenét csinálni?

Figyelt kérdés
Nekem már pár éve a számítógépes zenekészítés hobbim virtuális hangszerekkel, előtte igazi hangszeren is játszottam amiből volt valamennyi zeneelméleti tudásom. És nagyon sokszor van, hogy ha mondjuk ismerősöknek mutatok valami zenét amit csináltam, akkor olyan válaszok jönnek, hogy "Aztaaa, ezt milyen programmal csináltad?" meg ilyesmik. És amikor elmondom a program nevét akkor meg jön valami olyan válasz hogy "Ezt nekem is ki kell próbálnom". Vagy olyan is volt, hogy egy olyan gyerek írt rám akit nem is ismerek, hogy mondjam el neki mivel csinálok zenéket. De ezek közül az emberek közül szinte egyiknek sincs semmilyen zenei tapasztalata/tudása. De akkor miért hiszik, hogy majd letöltik a programot, és ők is tudnak ilyet csinálni? Picit zavar, mert ebből azt vonom le, hogy ők azt hiszik hogy nem én vagyok jó a zenélésben, hanem hogy maga a zenélés ilyen egyszerű. Persze volt már ezek közül aki megpróbálta, első alkalom után le is törölték a DAW-ot :D
2021. márc. 21. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tök jó dolog, hogy a barátaid /ismerőseid kipróbálnak új dolgokat. És saját véleményem szerint lehet, hogy félsz, hogy ők elsőre alkotnak valami jobbat mint te.
2021. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Jó, hát ez ugyanez, mint a weboldal készítés. Amikor elmondom, hogy ezzel foglalkozok, akkor vannak olyanok, akik nem vesznek komolyan, elvégre én csak “kattintgatok” amit “bárki meg tud csinálni”, (főleg az unokatestvére a Józsika mert ő mindig a számítógép előtt ül, biztos ért hozzá). Ez a legszembetűnöbb az árajánlat adása során van, amikor meglepődnek, hogy egy komplex weboldal 2-300 000 forint. Mert hát “Jaa, hogy ez ennyibe kerül? Hát miért, csak kattintgatsz az oldalon nem?” Szerencsére ez a kisebbség, a legtöbb ember normális, de vannak ilyenek. Ők azt gondolják, amit te is írsz, hogy ez ilyen egyszerű. Elvégre mi csak kattintgatunk. Biztos ott van a zinterneten, hogy mit kell csinálni, nem lehet ez olyan nehéz. :DDD
2021. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Azért az nem lenne valami életszerű, már ha tisztában vagy vele, hogy már csak maga a DAW is milyen összetett + zeneelméleti tudás hiányában még nehezebb valami jó hangzásút alkotni. Tehát hidd el, ettől nem tartok :)

2021. márc. 21. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
2021. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rajz illusztráció készítésnél is ugyanez van amúgy. "Milyen programmal lehet jól rajzolni?" "Milyen digitalizáló táblát vegyek?" Aztán a rajztábla 2-4 hét után ott van alig használtként jófogáson, a munkásság meg kb. ebből áll: [link]
2021. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az experimental zenébe minden belefér és nem kell értenie hozzá. elég, ha megtalálja módját hogyan akarja kifejezni magát benne.

az h mennyien kíváncsiak majd a művészetre, az 1 másik kérdés. :)

2021. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszi sok ember. És nem is csinál.

Néhány ember hiszi. Aztán néhány meg Ozzy Osbourne lesz.

2021. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!