Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mire számítotok a Nightwish...

Mire számítotok a Nightwish tagcseréjét illetően?

Figyelt kérdés

Szerintetek az új basszusgitáros egy már ismert zenész, vagy most fog belépni a 'köztudatba'?

Szerintetek ő is fog énekelni, vagy inkább az volt az elsődleges cél, hogy új basszusgitárost találjanak, és innentől csak Floor és Troy fog énekelni?


Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy ki az új tag! 😄



2021. márc. 24. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Fene tudja, de mindegy is igazából. Már amúgy sem lett volna sok hátra a zenekarnak.
2021. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem már semmi nem lepne meg.

És nem azért mert nem bízom a leendő és a jelenlegi tagok képességeiben vagy Tuomas választásában, de... egyértelmű, hogy Marco nélkül már semmi nem lesz ugyanaz. Mintha már rég nem ugyanaz az együttes lenne, és a sokat jelentő, jobb napokat is megélt “Nightwish” cím is csak dísznek lenne ott.

A régiek közül már csak Tuomas és Emppu nyomják a bandában.

2021. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Maximálisan egyetértek. Igazából kb Tarja kilépése (vagy inkább kiléptetése) óta nem Nightwish a Nightwish. Az End of an Era inkább End of a band volt. Marco kilépése kb ugyanilyen szinten megváltoztat mindent. Egyszerűbb lenne inkább új bandát alapítani.
2021. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez Portnoy kilépésre emlékeztet, szerintem itt is egy ismert és képzett zenész fog a helyére lépni.

Bár hozzáteszem Nighwish már valóban Tarja óta küszködik, megvan persze most is a töretlen népszerűsége de rengeteget romlott a minőségük ami a dalszerzést illeti. Anetta-val sikerült pár jobb sláger kidobniuk, de mostanra mintha teljesen kifogytak volna. Elindultak prog-os irányba(lehet éppen Floor végett, aki azért volt pár évet ebben a stílusban), de hiányzik a mögöttes tartalom, a fogós dallamok és az energia ami évek óta a Nighwish-t jellemezte.

Marco távozásával fel lesz forgatva rendesen, valószínűleg egy új zenésznek kisebb szerepe lesz a dalszerzésben is. Szóval ezzel csak kevesebb lesz a Nightwish.

"innentől csak Floor és Troy fog énekelni?"

Erre szerintem igen a válasz, nem biztos találnak erre megfelelő zenészt.

2021. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tarja-ra és Marcora lehetett építeni dalokat, aztán együttesen naggyá is lettek.

egyedül Floor-ra tenni ugyanezt gyenge lenne, így mindenképp Marco szintű ember kell a csapatba. hirtelen nem is tudom, ki lehetne a legjobb választás. arra számítok h továbbra is egy Tuomas projekt lesz az egész, amiben lehet egy olyan album még ami nagyrészt a klasszikus felállást hozza

2021. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az (eddigi) válaszokat! :)


Egyetértek veletek! Számomra is addig létezett A Nightwish, amíg Tarja énekelt! Marko kilépése számomra is ahhoz hasonló csapás, mint Tarja kirúgása volt...


Persze, szeretem még mindig a zenekart, és remélem, hogy azért nem fognak feloszlani, de valóban nem lesz már a régi a dolog, egyre távolodnak az eredeti Nightwish-től, sajnos...


Én mondjuk Samit szívesen látnám viszont. :) Igaz, hogy Markot jobban szeretem, de legalább Samivel nőne az 'eredeti' tagok száma. :)

2021. márc. 24. 22:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, az egyik lehetőség szerintem is Sami, de úgy emlékszem hogy emberileg nem jöttek ki jól ő és Tuomas ezért távozott 2001 körül. Azóta 1x fellépett mondjuk velük egy dal erejéig, szóval talán már közös nevezőre tudnak jutni. Ebben az esetben Troyra hárulna minden férfi vokál, de szerintem ez egy borzalmas döntés lenne, teljesen más karakter, lehetetlen elképzelni vele Marko részeit.


2 emberről hallottam még akiknek a neve felreppent. Az egyikük Snowy Shaw. A hangja nekem személy szerint annyira nem tetszik, de még mindig jobb lenne mint Troy. Ő biztosan szereti a Nightwish féle zenét, mert énekelt több Therion albumon is. Nem csak énekes amúgy, több bandában volt már gitáros, és dobos is.


A másik pedig ICS Vortex (Simen Hestnæs). Én neki örülnék a legjobban. Zseniális énekes, zenész, és dalszerző. Tud tisztán és hörögve is énekelni, és vele végre el bírom képzelni Marko énektémáit. Emellett rengeteg hangszeren játszik (gitár, basszusgitár, szinti, dob, fuvola), szóval tényleg sok mindenhez ért. Vele kapcsolatban inkább az a kérdés, hogy ő szereti-e egyáltalán ezt a fajta zenét. Mert eddig főleg black metal (azon belül is inkább avant-garde black metalt) játszott a bandáival, illetve az egész ember egy elég underground figura, ő lehet nem akarna kilépni a mainstreamebb világba.


Érdekesség egyébként hogy Snowy Shaw és ICS Vortex is voltak a Dimmu Borgir tagjai, mind a ketten énekes/basszeros poszton.


De az tény, hogy Marko nélkül nem lesz ugyanaz, és ez így már tényleg nem Nightwish... Én egyébként az énekesnők közül Floort szeretem a legjobban, de főleg akkor amikor Tarjás számokat énekel. :D

Én azt vettem észre Tuomason, hogy ő már megunta a metalt, szerintem ezt a legújabb album bizonyítja a legjobban. Meg hallgassátok meg milyen halkra van keverve a 2 új albumon és a live dvd-n a gitár. Szinte alig hallani. Olyan igazi riffek sincsenek már mint régen, Emppu teljesen háttérbe van szorítva, és Troyt egyre jobban előrehelyezik. Lehet egyeseknek ez bejön, de nekem nem. Plusz az is érdekes, hogy mennyit énekel Marko a Human Nature albumon. Kb semennyit. Az Endlessnessben hallani őt csak. Az összes többi Floor + Troy. Szerintem ezért is érezhette "feleslegesnek" magát.


Emlékszem mennyire vártam a koncertet, amikor megvettem rá a jegyet kb 2019 decemberében. Amikor kijött az új album, ez elég durván lecsökkent, és mióta bejelentették Marko kilépését, már kb nem is érdekel.

2021. márc. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veled #7 ! 😊 Sajnos én is azt érzem, hogy Tuomas kezd eltávolodni a metáltól... A Tarjás korszakban még jóval több keményebb számuk volt, mostmár alig van... És valóban, a Human. :II: Nature. albumon Marko elég kevés szerephez jutott az éneket illetően... És valóban a gitár is kezd 'eltűnni'...


Én személy szerint Snowy Shaw hangját szeretem, meg magát az embert is, szóval őt szívesen látnám, bár tény, hogy ICS Vortex hangját én jobban el tudnám képzelni a Nightwish-ben. De igazából kettőjük közül bármelyiküket szívesen látnám! 😊


Sami annó valóban azért került ki, mert Tuomas-sal nem jöttek ki jól, de igen, valóban 2016-ban egy szám erejéig csatlakozott a zenekarhoz, szóval gondolom csak nem hívták volna meg/nem vállalta volna, ha még mindig harag lenne... De persze teljesen más 1 számot eljátszani együtt, mint egy bandában játszani (akár csak 1 turné erejéig is).

2021. márc. 29. 09:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Én most érzem úgy, hogy a zászlóshajót beérte a többi.

A Nightwish aranykorában ők voltak a legelsők és a legjobbak ezen a vonalon. Az olyan metálzenekarok között, akik azokat az embereket is megmozgatják, akik alapvetően nem kedvelik a metált.

Ma már egy rakat Nightwish imitátor zenekar van, akik bár kezdetben azzal szereztek hírnevet, hogy utánozták, lemásolták őket, mára már ők is megtalálták az egyéni koncepciójukat és rengeteget fejlődtek.

Ebben a nagy tengerben a Nightwish már csak egy a sok közül. És Tarja kilépése óta már régóta nem zászlóshajók, mert a zászló Tarja volt.

Azzal, hogy most Marco kilépett, úgy tűnik, már árbóc sincs, és idő kérdése, hogy mikor tűnik el a kormány, amikor Tuomas is kiszáll mindebből.

2021. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9.Ebben vastagon az is benne van hogy a stílus is hanyatlott szerintem.

Eléggé visszaesett a népszerűsége, meg persze a több előadó miatt csökkent a minőség a mainstream-ben is(power-symphonic metal, ezzel összefügg a Symphony X visszaesése is, pedig ott nem nagyon voltak tagcserék és át is tértek a karcosabb power-thrash metalra amit mostanság is játszanak).

Anetta-val még sikerült utoljára nagyot hozni, stílusban és újításban is, hogy belevittek egy kis kommerszebb éneket a még viszonylag súlyos zenét játszó Nighwish-be, elég jó dalokat is írtak.

Szerintem ez okozta a végét az egésznek hogy nem tudtak megújulni és ennyi volt bennük. Így is elég sok jó minőségű anyagot adtak, de egyszerűen művészileg kifáradtak.

Lehet most egy kis tagcsere lendítene, de ahogy sokan írták az már nem Nightwish lenne és szerintem kár is folytatni már ezen a néven. Nem felel meg a bandával szemben állított elvárásoknak.

2021. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!