Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Orgonálni szeretnék... lehet?

Orgonálni szeretnék... lehet?

Figyelt kérdés

Már 8 éve ének-zenei iskolába tanulok. 3 évet tanultam zongorán.

Nekem teszik a hangszer, adottságaim megvannak (elérem a pedálokat, hengert stb...)


Most újrakezdenék zongorázni, később orgonálni, lenne esélyem belevágni?



2021. ápr. 7. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen

A zongora nagyon jó alap az orgonáláshoz. Ha valaki orgonán, vagy harmóniumon kezd tanulni az nem lesz olyan jó orgonista sajnos. Meg kell tanulni a jó billentést és ahhoz kell a zongora billentyűinek ellenállása.

Egy mű begykorlásához is inkább zongorát szoktak használni az elején.


Jelentkezz valamelyik kántorképzőbe. Igaz nem csak orgonálni tanítanak, hanem van szolfézs, öszhangzattan, karvezetés, stb.

2021. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg sikerülne orgonálnom, milyen orgonán kezdjek. Inkább kisebb vagy nagyobb? (a városunkban erre van lehetőség)
2021. ápr. 7. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy.

1-2 manuál és pedál legyen!

meg kell tanulni pedálon is játszani úgy, hogy alig nézel oda. És a manuálok közti váltás is fontos.


Mond el a zongoratanádornak, hogy mit szeretnél, biztos tud segíteni.

Ha nem, akkor keresd meg a helyi kántort és kérd meg had próbáld ki a nagyvasat!

Aztán ha tényleg érdekel, akkor kell keresni egy olyan sulit ahol tudsz tanulni, kell járni orgonaórákra.

A zongorán máshogy kell artikulálni egy zenét mint orgonán. A zongoránál - bár ezt már tudod - máshogy szól a hangszer ha erősebben, vagy gyengébben nyomod a billentyűt. Az orgánánál ilyen nincs, hiszen csak 2 állapota van egy sípnak: vagy megszólal, vagy nem.

2021. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezeket olvasgasd:

[link]

[link]

2021. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A nagyvasat már kipróbáltam egyszer-kétszer különféle beállításokkal(3 manuálos 59 regiszter ...). Amikor először játszottam rajta (zongoraművet) amint írtad nagyon fura volt, hogy szinte semmi erő nem kell, hogy lenyomjak egy billentyűt, meg az, hogy a hátad mögül jön a hang és nem veled szemből.


Válaszokat köszönöm!

2021. ápr. 7. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:

ugye hogy ugye? teljesen más játszani orgonán (ahogy egyik kollégám mondja: csöves zongorán :DD) mint zongorán.


Ha szeretnél orgonálni, akkor hajrá! nagyon hálás dolog egy ekkora állatot terelgetni. Ha műszaki érdeklődésed is van, akkor pedig komolyan el lehet veszni a részletekben.

2021. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!