Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Változatos hangszerelésű...

Változatos hangszerelésű (főleg instrumentális) zenék, mint Jean-Michel Jarre?

Figyelt kérdés

Konkrét albumok érdekelnek, ami ilyen. A lényeg a változatos hangszerelés, ami lehet szintetizátor is, sampler is, elektromos gitár, vagy akusztikus hangszer, de főleg elektronikus kísérletező (experimentál) és/vagy progresszív, mint a Jean-Michel Jarre számok kb fele.


(Nem a prog edm-re gondolok, tehát nem a progresszív techno-ra, de a progresszív house-ra SEM, lounge zenékre SEM most.)


Hangsúlyoznám, hogy most a hangszerelés változatossága az elsődleges szempont.

(Másodsorban meg lehetőleg instrumentális ("ének mentes") legyen és prog/experimentál.)


De az se baj, ha van benne ének is, erre példa az 1983-2008 közötti Depeche Mode albumok (változatos hangszerelésűek).


Épp ezért NE ajánljatok e kérdésnél olyat, mint Vangelis, és hasonlók. Azért ne, mert általában a Vangelis albumok hangszerelése kicsit szürke, egysíkú, akár a rock hangszerelés, vagy metál hangszerelés. Ugyanaz a 7-8 szinti hangszín és kész.

(Szeretem Vangelis több albumát, csak most a sokszínű hangszerelést keresem.)



2021. ápr. 9. 16:48
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Ha elárulod, mi az, aminek a rövidítése a CBL, akkor megmondom, hogy ismerem-e. ;)
2021. ápr. 13. 18:58
 22/52 anonim ***** válasza:
Carbon Based Lifeforms. Tipp: ilyen esetekben egy "CBL album" gógel nagy homlokpaskolásokhoz vezethet.
2021. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Így már ismerem. :) Amúgy köszi neked is. :)
2021. ápr. 13. 22:02
 24/52 anonim ***** válasza:

Ozric Tentacles


Aztán hogy megfelel-e neked, én már nem tudom követni. Én a 2000 körüli albumaikat csípem főleg.

2021. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Szégyellek mááá' megszólalni. :) Szintén ismerem. :D Jó kis space rock, egész jó zene az Ozric is. :) Azt is évek óta ismerem.


De komolyan köszi nektek, mert próbáltok ajánlani. :)

Azt ne várjátok, hogy írjak egy listát, hogy mit ismerek, nehogy olyat javasoljatok, mert stack overflow volna a végeredmény... ;)


Tényleg nem azért mondom... és hálásan ksözönöm, hogy igyekeztek ajánlani...


De sebaj, legalább beszélgetünk jó kis zenekarokról. :)


Szerintem valami ismeretlen zenekart írjatok, mert azok közül keveset ismerek. A világon sok százmillió zenekar jött már létre. Én meg ismerek jobban talán néhány százat, felszínesen meg néhány ezret.


Ezért simán lehet találni olyat, ami minőségi is, és nem ismerem.

Ismert zenekart hiába írtok. ;) Kb 40 éve napi több óra zenét hallgatok.


(Már kezd égni a fejem... nem akarok dicsekedni, bár úgy hangzik.)


Meséljetek inkább, melyiket miért szeretitek. :) Ha már így összejöttünk. :D


Amúgy sok ismert zenekartól cska pár számot ismerek, szóval kell, hogy valaki tudjon nekem valami újat írni... Ami igényes is.

2021. ápr. 14. 00:00
 26/52 anonim ***** válasza:
Kövi Szabolcs
2021. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Esetleg ez:


BT - This Binary Universe


?

2021. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Kövi Szabi hangszerelése sem rossz, bár nekem ez a sablon relax stílus annyira nem jött be. Használ szintetizátort / sequencert, viszonylag változatosan talán, és akusztikus hangszereket is, főleg fuvolát.


Nem rossz, de nem is vagyok oda érte.


Mindenesetre köszönöm az újabb tippeket is, akinek még van javaslata, azt is szívesen várom. :)


BT? Rákerestem, na ezt még nem ismerem! :) A wikin a stílusokat nézve, valami hasonló zenei stílusok között mozog, mint Aphex Twin, nem?


Na, majd keresek tőle zenét, köszi. :)

2021. ápr. 15. 19:36
 29/52 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a komplett Future Garage stílus el tud kezdeni tetszeni neked, ha elég nagy mintát veszel ahhoz, hogy lásd, mennyire más világ minden egyes darab.
2021. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem az én világom, ismerem nagyjából.
2021. ápr. 20. 19:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!