Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Változatos hangszerelésű...

Változatos hangszerelésű (főleg instrumentális) zenék, mint Jean-Michel Jarre?

Figyelt kérdés

Konkrét albumok érdekelnek, ami ilyen. A lényeg a változatos hangszerelés, ami lehet szintetizátor is, sampler is, elektromos gitár, vagy akusztikus hangszer, de főleg elektronikus kísérletező (experimentál) és/vagy progresszív, mint a Jean-Michel Jarre számok kb fele.


(Nem a prog edm-re gondolok, tehát nem a progresszív techno-ra, de a progresszív house-ra SEM, lounge zenékre SEM most.)


Hangsúlyoznám, hogy most a hangszerelés változatossága az elsődleges szempont.

(Másodsorban meg lehetőleg instrumentális ("ének mentes") legyen és prog/experimentál.)


De az se baj, ha van benne ének is, erre példa az 1983-2008 közötti Depeche Mode albumok (változatos hangszerelésűek).


Épp ezért NE ajánljatok e kérdésnél olyat, mint Vangelis, és hasonlók. Azért ne, mert általában a Vangelis albumok hangszerelése kicsit szürke, egysíkú, akár a rock hangszerelés, vagy metál hangszerelés. Ugyanaz a 7-8 szinti hangszín és kész.

(Szeretem Vangelis több albumát, csak most a sokszínű hangszerelést keresem.)



2021. ápr. 9. 16:48
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Ma rábukkantam újra Siriusmo jól bevált albumaira, ott is van változatosság, nem kicsi.
2021. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

"MO"-val a végén? Nem ismerem, megkukkantom majd, köszi! :)

De egyébként én mindvégig hangszeres változatosságra utalok, pl szintetizátor-hangszerhangok kavalkádjára, mint számos Jarre albumon. Vagy akusztikus hangszerek arzenáljára. Met ilyet nem gyakran találni.

2021. ápr. 20. 21:37
 33/52 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem ismered? Pont Jean-Michel Jarre-el csinált egy közös dalt, az Electronica 2-n, a Circus-t.
2021. ápr. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy az újabb Jarre albumok nem fogtak meg. :) Ezért utána se néztem, kivel kooperál mostanság. De majd belehallgatok Siriusmo-ba alaposabban is.
2021. ápr. 22. 14:38
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az újabb Jarre-albumok is vannak olyan kreatívak, egyediek, mint a régiek. Sajnos a magyarországi Jarre-rajongók egy jelentős része nem olyan, mint JMJ, aki mindig megújul, minden évtizedben újabb és újabb stílusokban, műfajokban próbálja ki magát, hanem csak a régi hangzás iránt sírnak újra és újra.


Emiatt az olyan mesterművek, mint pl. a Metamorphoses, a Sessions 2000 vagy az Electronica albumok nem kapják meg az elismerést, csupán azért, mert másabbak, mint a régi albumok.

2021. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Ezt nem lehet általánosítani. Én személy szerint nem vagyok mániás, retro mániás sem. Van hangulata a retronak is, az újdonságnak is.


Egész egyszerűen csak nem hatnak rám az Electronica albumai.

Egyébként meg a Metamorphoses és a Session 2000 egész jók (nekem legalábbis tetszenek), bár nem igazán találom egyedinek. Sok régi Jarre viszont egyedi hangzású is, és sok szám mélyebb önkifejezés is egyúttal. (Leszámítva a slágereket, legalábbis én eléggé kritikus vagyok a slágerzenékkel, kevés fog meg engem.)


Megint más kérdés a hangszerelés változatossága (amiről a kérdésem eredetileg szól. ;-) )

2021. ápr. 22. 17:06
 38/52 anonim ***** válasza:
2021. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
2021. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!