Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kalimba vagy hegedű?

Kalimba vagy hegedű?

Figyelt kérdés

Tudom a kettő ég és föld hanszer..DE.

Szeretnék az életben megtanulni zenélni is valamikor.

Eddig sosem volt célom ilyesmi de miután kicsit jobban beleástam magam magam ebbe és kutakodtam mindkét hangszer után valamelyiket mindenképp megszeretném tanulni játszani. Kezdetben eddig csak a kalimbát gondoltam mint saját hangszerem, sok videókat néztem róla, viszonylag könnyű kis hangszernek tűnik, és a hangja tetszett meg a legjobban. Viszont közben megszerettem a hegedűt is és a hegedű hangját imádom egyszerűen, de itt tudom, hogy elég nehéz megfelelő hangokat alkotni, megtanulni évekig is lehet, nekem meg kicsit bonyolultnak láttam a használatát. Például magamat eltudom képzelni hegedűn játszani de élesben egyszerűen bonyolult hogy lehet így megjegyezni, hogy mikor melyik húrt fogjam vagy egy hosszabb terjedelmű zenénél is így megjegyezni a dolgokat. Miközben a kalimbát már alaposan áttanulmányoztam, használata is könnyebbnek bizonyul mint maga a hegedű. Amúgy tudom mindkettő pénzileg húzós de úgyis gyűjtenék erre így ez nem számít most. Valamelyiket eltudnám engedni, hogy csak egy félét tanuljak egy időben csak nem tudok most dönteni hogy melyik lenne az én megfelelő hangszerem, melyikkel lennék teljes. Bár a hegedű lehet csak azért mert jobb és ismertebb hangszeren szeretnék játszani mint a kalimba mert elég keveset írnak róla amúgy erről a kis hangszerről. De nekem valahogy a kalimba jobban tetszik és egyszerűbb nekem. Amúgy semmi szolfézs, énekóra, zenetanulásom nem volt külön így még kottákat sem tudok olvasni. Melyikkel lenne érdemesebb kezdeni vagy melyiket válasszam? Hobbinak zenélnék amúgy, nem szeretnék járni nagy koncertekre, meg ilyen csak magamnak és talán ismerősöknek. Szívem nagyon a kalimba hangszerhez húz, eszem valamiért a hegedűhöz de ez csak egy pillanatnyi szenvedély lehet mert amúgy nehéznek tartom és nincs hozzá annyi eltökéltségem mint a kalimbához.



2021. máj. 9. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a kalimbát választanám elsőre. (mondom ezt végzett zenészként)

A kalimba olcsóbb beruházás kezdésnek, mint egy hegedű, de ha ez nem mérvadó, akkor a következőket gondold végig.

A kalimba mellett szól, hogy egyedül, online oktatóanyagok segítségével is képes leszel látványos eredményeket elérni. Mivel nem olyan hatalmas a hangterjedelme, és a lapocskáknak konkrét hangjai vannak, így biztosan nem leszel hamis. - Szemben a hegedűvel, ahol még bundok sincsenek, mint mondjuk egy gitáron. A hegedű tanuláshoz mindenképp tanárt ajánlanék, mert nagyon sok ponton csúszhat el a dolog. Pl vonótartás, kéztartás (mindkét kéz), intonáció. - ez most csak néhány, jóval több van persze.

Viszont jó hír, manapság már akár tanköteles kor felett is be lehet iratkozni a zeneiskolákba. Ugyan drágább, de ha elosztod, hány órád van egy félévben, és mennyit fizetsz, még így is jóval kedvezőbb, mint egy magántanár. És megtanulsz kottát is olvasni, ami a későbbiekben elég jól tud jönni. (A zeneiskolákban nagyjából most kezdődik a beiratkozási szezon, esetleg

2021. máj. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, folytatom:

Szóval esetleg ott érdeklődj, hogy be tudnál-e iratkozni te is. És ha hegedűre jelentkezel, és felvételt nyersz, akkor hangszert is tudsz kölcsönözni.


Összefoglalva igazából, ha a szíved a kalimba felé húz, akkor azt válaszd inkább, de a attól még ha a hegedűben látsz nagyobb lehetőséget, érdemes a zeneiskolában elgondolkodni. - kicsit sem ciki felnőttként sem. - esetleg arra is nyílna mód, ha időbe és kedvedbe beleférne, illetve a lehetőség is adott lenne, hogy a zeneiskolában tanulnod a hegedűt iskolai hangszeren, és mellette önmagadtól a kalimbát.

Tulajdonképpen így egyikről sem kell lemondani.

2021. máj. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
szerintem a kalimbát válaszd, mert az különlegesebb, hegedülni elég sokan tudnak, meg persze azt hamarabb meg is tudod tanulni
2021. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!