Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri havonta előfizetni...

Megéri havonta előfizetni Spotify / Apple Musicra?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri ha sok zenét hallgatsz. Letöltögetni az összes zenémet (több ezer számot, több száz albumot) nekem óriási meló lenne. Emellett új zenék megismerésére is jó, jók az ajánlások, playlistek stb. Én Spotifyon vagyok, Apple Musicot nem használtam de igazából nagy vonalakban hasonló a kettő. A családi csomag Spotifyon kifejezetten jó, havi 8 euróért maximum 6 ember tud előfizetni. Az már tényleg aprópénz ha találsz pár ismerőst/családtagot akikkel tudtok társulni.
2021. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy a Spotify családi csomagnál valamivel korlátozottabbak a funkciók…

Például nálunk családi csomag tagjainak nem lehetett egyben albumot letölteni, csak számokat egyenként.

Míg egyéni előfizetőként lehetett.


Szerintem a Spotify felülete jóval felhasználó barátabb mint az Apple Music…

Meg ki vannak írva hallgatottsága adatok is (telefonon aktuális top 5 számról, hogy mennyien hallgatták, az adott előadónál… PC-n pedig meg lehet nézni az összes szám hallgatottságát).

Valamint decemberben szoktak lenni elég érdekes infó összeállítások arról, hogy az előző évben Te mit/kit hallgattál, mikor, mennyit, stb.

Ha ezek nem érdekelnek, akkor lehet hogy jobb neked a YouTube prémium, mert megkapod mellé a YouTube Musicot, tehát nem lesznek reklámok a YouTube videókon, tudod a háttérben hallgatni az összes videót… A YouTube Musicon meg majdnem ugyanannyi zene elérhető mint mondjuk a Spotifyon, csak kicsit gagyibb a felhasználói felület.


Egyébként hogyha az Apple Musicra vagy a Sporifyra előfizetsz, akkor minden 1000. hallgatásod egy előadón 1 album eladást ér neki…

Így havi 1800 forintért párhuzamosan támogathatod az összes előadót akit hallgatsz, még ha csal kicsiben is.

Például én a múlthónapban, ha jól számolom, olyan 12 előadónak “szereztem” 0.1 album eladást…

Vagyis egy év alatt megvan 12+ album eladásnyi támogatásom a zeneipar felé, holott 12 albumot megvásárolni jóval drágább lenne és nem is vennék ennyit évente, akkor sem ha nem lenne streaming (mivel nincs annyi pénzem ilyesmire, az esetben kalózkodnék).


Ha jól tudom, akkor a YouTube Music hallgatásokat nem konvertálja át a MAHASZ album eladásokká, de azért az is támogatás az előadó felé… Olyan 25-50 cent között kapnak egy périmium felhasználó nézése/hallgatása után / szám (ha minden igaz).

2021. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Én nem vettem észre hogy a családi csomag bármiben is korlátozottabb lenne. Albumokat letölteni én tudok ugyanúgy. Én úgy tudom hogy nincsen különbség a kettő közt, de persze lehet hogy korábban volt. Mindenesetre anyagilag mindenképp jobban megéri szerintem.
2021. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!