Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei ízlés tükrözi valamily...

A zenei ízlés tükrözi valamilyen szinten a véleményt?

Figyelt kérdés
2021. júl. 25. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek vagy fuss neki még egyszer, vagy fejtsd ki jobban.
2021. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát hogy te szoktál egy embert a zenei ízlése alapján minősíteni?
2021. júl. 25. 12:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert hülyeség lenne.
2021. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 Na, ezt a kérdést már értem (bár azt nem, hogy az eredeti hogyan akarta ugyanezt jelenteni). Az én válaszom is az, mint a hármasé.
2021. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá és nem szoktam a zenei ízléssel foglalkozni.(max ha közösen megyek valakivel koncertre)
2021. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Két külön választ írok mert teljesen mást jelent a két kérdés.

Az hogy mennyiben tükrözi az emberek zenei ízlése a véleményüket, az attól függ, milyen zenét hallgatnak. Pl egy punknak nagyon erősen tükrözi a hallgatott zene a véleményét, mert a punk egy politikai "identitás", tehát aki punkot hallgat az nyilván punk véleményekkel rendelkezik mert arról van szó a zenében is. Rapben is lehet ilyen (nem a trash autotuneos szarban, hanem az igazi, klasszikus rapben), lehet benne olyanról szó amivel a hallgató egyetért/tud vele azonosulni és azért hallgatja. Erre a kérdésre igazából akkor lehet igen a válasz, ha a zenének a szövegét nézzük és nem hangzását, mert ahhoz nyilván nem társítható vélemény.

A második kérdésre nekem sajnos igen a válaszom, én meg tudok őrülni attól ha valaki birka és azért hallgat egy számot mert épp menő tiktokon, és a fent említett rapnek csúfolt dologtól is, főleg ha magyar. De nyilván mindenkinek más tetszik, biztos engem is sokan hülyének néznek hogy milyen hörgős szart hallgatok, de ez van. Nekem nem is konkrétan azzal van a bajom hogy ki milyen zenét hallgat, hanem azzal a személyiséggel ami ezekhez általában társul. Pl a magyar trash "rapet" hallgatók az esetek 99%-ban azok a tinik, akik náluk nagyobb jbl hangszórót cipelve üvölttetik az utcán meg a buszon a csöcsök és segget és a hasonló igen mély gondolatmenetű számokat.

Röviden amíg fülessel hallgatja valaki addig azt hallgat amit akar, de az nagyon idegesítő amikor valaki tömegben hangosan hallgat zenét, mert nyilván mindenkinek más tetszik és másokat zavar az, amit ő szeret.

2021. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem minősítek senkit, de azért következtetéseket le tudok vonni, hogyha valakinek például Mr.Missh vagy a Kárpátia a kedvence. :D
2021. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát én már keveredtem vitába azzal, hogy szerintem a RAP nem zene, mert 3-4 hangot ismételni nem kíván nagy zenei művészetet. De ugyanez volt azzal is, hogy a mély hangok csak arra jók, hogy elnyomják a zenét és a Dr Dre fejhallgatók sz@rok, szerintem. Én zenének John Williams, Hans Zimmer, James Horner alkotásait tartom. Szeretem, ha ki van egyensúlyozva a hangzás, semmit nem tolnak túl. Akkor itt ki lehet találni, hogy én mekkora zenei fatuskó vagy milyen ember lehetek! :D
2021. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 A beszűkültség, sznobizmus, és önmagad vállon veregetése olyasvalamiért, ami nem kíván teljesítményt, se valódi intellektuális/morális értékkel nem bír, már túlmutat pusztán a zenei ízlésen, és sokkal inkább a hozzáállásodat mutatja, meg esetlegesen a tájékozottságodról árul el ezt-azt. Ez a válasz, emiatt, lényegesen többet mond el rólad, mint emberről, mintha csak felsoroltad volna azt a három filmzeneszerzőt, akiket bírsz.

(egyes/négyes voltam)

2021. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon lent van az intellektualitás határa már hogy azzal dicsekednek hogy John Williamset és Hans Zimmert szeretik lol. Wow, a két leghíresebb, legkedveltebb, legmainstreamebb filmzeneszerző. Igazi teljesítmény.
2021. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!