Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár erősítő beállítása?

Gitár erősítő beállítása?

Figyelt kérdés

Mik a jól bevállt kombinációk egyes stílusokhoz?

Cort cm15r



2021. aug. 6. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen tűpontos leírás. Hallgasd a kedvenceid és próbáld megközelíteni a hangzást a kombóddal. Ha az ember vásárol egy előfok pedált, van olyan gyártó, aki ad egy beállítás listát, hogy milyen poti állás, milyen akárminek felel meg. Aztán bedugod a hangszered, mögé a kombódat és kijön a tökfőzelék. Olyan alap kérdésekre lehetne válaszolni, hogy tiszta csatorna milyen stílus, azon belül is milyen esemény. Vagy a drive(gain) csatorna metál, rock, blues, milyen arányú torzítás. De ezeket magadnak kell megapasztalni az adott körülmények közt. Szóval hajrá! Amúgy szép kombó, remélem jól is szól:)
2021. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, akkor igyekszem beállítani.
2021. aug. 7. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csöves motyóim vannak de lényegében nincs különbség csak egy presence gomb ami inkább egy tölcsérhang szabályozás lehetőség. Én úgy szoktam hogy a bass-t és treble-t maximumra, a middle-t középen tartom. A reverb-re adok egy durván negyedet. Ha bluest játszom akkor csak éppen annyi torzítást adok hogy jól ropogjon, ha metált akkor kimaxolom. A Rockhoz egy kicsit több közepet, (presence is) adok és veszek vissza a basszusból, drive-ból. Egyébként valóban szép kis kombó, később megpróbálhatod PC-re kötni egy gitármodellező szoftver társaságában vagy veszel egy jó kis multit. :-)
2021. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. aug. 9. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!