Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A basszusgitár és a nagybőgő...

A basszusgitár és a nagybőgő hangolása megegyik, tehát aki basszerozik az elvileg bőgőzni is tud?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki tanult zenélni, az ELMÉLETILEG bármilyen hangszeren képes játszani. Viszont a gyakorlat teszi a mestert, ezért aki basszusgitározik, az ahhoz van szokva, és béna lesz bőgővel. Nagyjából ugyanannyit kell gyakorolnia, mintha akármilyen más hasonló felépítésű húrosra állna át :)
2008. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:)
2008. dec. 10. 21:09
 3/6 anonim válasza:
A basszusgitárok döntő többsége temperált hangszer (tehát bundok segítségével jelölik ki a számtanilag kiszámított hangmagasságot), ezzel szemben a nagybőgőn nincsenek bundok, így a megfelelő hangmagasság eltalálásához nagyobb zenei érzék (hallás) és sok gyakorlás kell. Ezzel együtt a bőgőt általában vonóval szólaltatják meg (valamikor pengetik is), de a basszusgitárokat csak pengetik. A kérdésre a válasz: aki basszerozik (és még soha nem bőgőzött) nem fog tudni gyakorlás nélkül bőgőn játszani, ellenben fordítva sokkal könnyebb dolgunk van (tehát bőgő után a gitár ;))...
2008. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez így nem teljesen korrekt, sajnos mindenki azt hiszi hogy ha bőgő akkor vonó és sima nyak. Ám ez nem így van, az országban létezik egy másik fajta bőgő is, a Tambura bőgő. Ezen vannak bundok, pengetni kell és fém húrjai vannak. Én már egy jó ideje bőgőzök, de basszus gitáron kezdtem el tanulni és ment bőgőn is. CSak sajnos nagyon drága egy tamburabőgő :S
2011. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
igen,mivel aki nagybőgőzik az tud basszusgitározni is. Mint például én :) Én is tudok nagybőgőzni és ezért basszerozni is ! Ugyanazok a húrok vannak! E,A,D,G!
2012. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tojasleves válasza:

Tisztelt Utolsó hozzászóló!

Nagyon örülök, hogy megadtad a választ, segítségemre lettél :)

Más: Ez az EADG ez ugyan az az EADG, mint a gitáron? egy oktávval sem lejjebb?

Most vettem nagybőgőt (nem elsőre, sok hangszeren játszok), de a lélek a szállítás alatt kiesett a helyéről.

Sikerült visszapasszintanom az eredeti helyére,de a hangolás valami veszettül elment.

Nagyon megköszönném, ha felhomályosítanál, hogy valóban megegyezik é, vagy egy oktávval lejjebb csücsül az az EADG. Józan paraszti eszemmel szvsz nem, tehát megegyezik.

2013. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!