Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg itthon...

Hogyan tanuljak meg itthon egyedül zongorázni?(már van egy zongorám)

Figyelt kérdés

2021. szept. 5. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nézz szét a youtube-on hátha van fent oktató videó
2021. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Én autodidakta módon jutottam el a Für Elise első feléig, onnantól jártam tanárhoz. Szerintem nem éri meg egyedül, mert sok rosszat begyakoroltam. Illetve a kotta szempontjából is jobb, ha tanár lát.
2021. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy! Menj tanárhoz! Bár ha nem gyerekkorban (általános iskola első-második évében) kezded, akkor nem sok értelme van.
2021. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Gondolom, nem sok tapasztalatod van hangszerekkel, meg hangszeres tanulással :)

Abban egyetértünk, hogy a tanár a legjobb út, de a mondandód második fele borzasztó messze van a valóságtól.

2021. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

4-es.

Az előtted szóló vagyok. Tapasztalatból irtam, amit írtam. Csellózni tanultam, zeneiskolában hét évig. Zenekarban is játszottam. Volt zongoránk, a tesóm azt tanulta, én is próbálkoztam vele kb. egy évig. Többek közt a Für Elise-zel is. Aztán rájöttem, hogy semmi értelme, jól játszani megtanulni sok év munkája, nem lesz rá elég időm. Gimnázium, aztán egyetem, hogyan győzném?

2021. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Akarni kell, ennyi. Én huszonévesen kezdtem zenélni, és valahogy mindig sikerült időt szakítanom rá, meló és magánélet mellett is - kb másfél évtizede és minden egyes nap (oké, évente esetleg pár nap kihagyással).

Ha akarja valaki, megcsinálja. Ennyi.

2021. szept. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet, csak akarni kell! De az iskolák, aztán az anyagiak előteremtése, a gyerekszülés, nevelés mellett nehéz nagyon akarni. Megtanulni egy hangszeren évtizednyi akarást kíván. Csak keveseknek sikerül. A tehetség sokat segít, de az többnyire jelentkezik már fiatal korban.
2021. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mojjo ***** válasza:

"Bármit lehet, csak akarni kell!"

Pontosan :)


"De"

Igen, mindenhez és mindig lehet találni tetszőleges számú "de"-t.


"Megtanulni egy hangszeren évtizednyi akarást kíván."

Így van. Viszont sietünk valahová? Az az évtized elmegy akkor is, ha a hangszeren tanulás helyett a "de"-ket keresgéljük - csak épp akkor nem tanulunk meg a hangszeren játszani.


"Csak keveseknek sikerül."

Csak azoknak, akik akarták :)


"A tehetség sokat segít, de az többnyire jelentkezik már fiatal korban."

A tehetség sem működik belérakott idő meg energia nélkül. Meg amúgy is, mégis hogyan jelentkezhetne teszem azt pl zongoratehetség fiatal korban, ha fiatal korban valaki nem próbálta ki a zongorázást?


Oké, te nem akartad eléggé, ezzel nincs semmi baj, mindenki más. Viszont emiatt mások kedvét megpróbalni elvenni, meg olyan abszolút hamis dolgokat írni, hogy ha valaki nem kezdte el gyerekként, akkor nem sok értelme van - na ez az, aminek nincs sok értelme. Szerintem ezt engedd el, és attól, hogy te nem valósítottad meg ezt a célod, engedd, hogy más megtegye.

2021. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"hogyan jelentkezhetne teszem azt pl zongoratehetség fiatal korban, ha fiatal korban valaki nem próbálta ki a zongorázást?"


Egy ismerősöm fia kisiskolás korától kezdve állandóan verte kezével, lábával a ritmust, a hallott zeneszámokból gyakran dúdolt részleteket. Jó volt matematikából, általános iskolás korában megtanult és jól sakkozott, ami sok esetben jellemző a zenei tehetségekre. Látszott rajta, hogy milyen irányban érdemes tanulnia, látszott rajta a zenei tehetség, bármilyen hangszert választhatott volna. A zenei tehetség nem hangszerfüggő.

Harmadik általánosban beíratták zeneiskolába, ma már jól játszik többféle fúvós hangszeren. Zenekarban is játszik.

Nekiállt zongorán is tanulni, ilyen előzményekkel és tehetséggel biztos megy valamire. A tavasszal lett nagykorú, és nem vitás, hogy zenei pályán fog maradni.


Nem akarom senkinek a kedvét elvenni, rajta múlik. De az, hogy "már van egy zongorám" és az, hogy ezt itt kell megkérdeznie, nem a nagyon akarásra, hanem a bizonytalanságra utal, és kicsi valószínűséggel vezet eredményre.

2021. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:

@9:

"De az, hogy "már van egy zongorám" és az, hogy ezt itt kell megkérdeznie, nem a nagyon akarásra, hanem a bizonytalanságra utal, és kicsi valószínűséggel vezet eredményre."


Ebben, attól tartok, egyet kell, hogy értsek veled, teljes mértékben. Csak épp ennek semmi köze a "ha nem gyerekkorban kezded, akkor nincs sok értelme" felütésedhez.


(A sztorit inkább hagyjuk is, oldalakat kellene írnom, annyi minden miatt nem jók a következtetések, vagy nem relevánsak.)

2021. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!