Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék zenét csinálni?

Hogyan tudnék zenét csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves vagyok, és utóbbi időben elkezdett érdekelni a zene készítés. Itt most remixekre gondolok (tiesto, timmy trumpet, martin garrix, gyóntatófülke).

Én is ki szeretném ezt próbálni, van egész sok egyedi ötletem, de a megvalósításban vannak gondok. Mindenem ami van az egy laptop. Sajnos nem értek a zenéhez, semmilyen hangszeren nem játszom, viszont rengeteget hallgatok.

Meg akartam spórolni az időt, hogy most megnézzek 50 youtube vidót, amiből semmit sem tanulok meg. A kérdésem az lenne, tud e valaki segíteni.

Esetleg ajánlani egy jó programot, videókat amiből tényleg lehet tanulni, stb stb. Minden segítséget megköszönök :)



2021. szept. 6. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazán úgy megy, hogy megnézel egy mágikus 5 perces videót, és kész, minőségi zenéket fogsz írni. Tudnod kell, hogy milyen hanghoz milyen hang illik, tudnod kell, hogy azokat a hangokat, amiket te kigondolsz, hogy fogod életre hozni egy programon belül. Ezek mind időt igényelnek, nem fogod 1 nap alatt megtanulni, inkább hosszú időkre számíts. Ha élvezed, és tényleg akarod, és persze van kitartásod, akkor élvezni fogod minden tanulással eltötött perced, ha pedig arra vársz, hogy egy pár perces videó megnézte után profi munkát fogsz kiadni a kezeid közül, akkor engedd is el.
2021. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem várok arra, csak nem tudom hogyan tudnék nekikezdeni.
2021. szept. 7. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Leszeded mondjuk az Ableton-t, és nézel alapokról videót. Nem tudom hogy akarsz megspórolni időt, ha nincsenek meg az alapok sem. Itt időt kell belefektetni, és nem időt spórolni, ez lenne a hozzáállás.
2021. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megnézed, hogy milyen pluginok vannak, milyen hangokat lehet velük csinálni, és szórakozol velük. Szórakozásról szól az egész, és csak a próbálgatásokkal fogsz előrehaladni. Ha tetszik egy plugin, akkot nézel róla videókat, hogy hogyan használják őket. Próbálgatni kell, úgy is, hogy nincsen semmi tudásód, így lesz majd lövésed arról, hogy mire számíthatsz. Tapasztalatot kell szerezned, azt meg amúgysem a videókból fogod megszerezni. Érezd jól magad a programon belül, majd jöhetnek fokozatosan a dolgok. Remélem angolul tudsz, mert úgy megnyílik a hatalmas tudástár, amit az interneten találsz.
2021. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdésnek az LMMS-t próbáld ki. Ingyen van, és még jó is. De néhány év tapasztalat kelleni fog, főleg ha egymagad akarod végezni az összes munkafolyamatot, ami egyébként mind egy külön szakma magában.
2021. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. szept. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!