Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz gitározni? (több lent -->)

Nehéz gitározni? (több lent -->)

Figyelt kérdés
Életemben talán 3szor fogtam a kezemben gitárt. Így nagyon nehéz lesz? Elég egy 10 hetes kurzus heti 1 órával?
2010. aug. 31. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire lenne elég? Mit értesz az alatt, hogy gitározás? Az, hogy nehéz-e, csak tőled függ. Bővebben fejtsd ki légyszíves.
2010. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én négy éve tanulok gitározni. Hol iskola rendszerű képzésben, hol autodidakta módon, hol zenetarnál. Nem elrettentésképpen, de rengeteg tanultam és fejődtem a négy év alatt (olyan dolgokat le tudok játszani, amit nem is gondoltam), de úgy érzem kevesebbet tudok, mint amikor elkezdtem. A heti egy alkalomtól ne azt várd, hogy a 10 hét után kész gitáros leszel! Ott csak lépésről-lépésre megmutatják, elmagyarázzák mit, hogyan. Begyakorolni, megtanulni otthon kell a dolgokat. Én is ilyesmivel kezdtem, a második félév végén nagyjából tudtam kottát olvasni, az alapján népdalokat, kisebb, egyszerűbb klaszikus darabokat tudtam lejátszani, és le tudtam fogni néhány alap akkordot. Ezután jött az autodidakta korszakom, na ezt nem ajánlom, mert egy képzésen vannak a társak, akik húzzák az embert, illetve lehetőség van közös zenélésre, ami szerintem a legjobb gyakorlás.
2010. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ember mindig eltervez dolgokat, hogy márpedig ezt meg akarom tanulni, aztán rájössz, hogy még nem megy. Be lehet tanulni egy-egy tabot, de azt úgyis elfelejted, ha nem veszed elő rendszeresen. Mint egy vers, amit memorizálsz, aztán elfelejted. Az igazi zenélésnél az a cél, hogy rugalmas legyél, bármit bármikor le tudj játszani, amit a fejedben hallasz. Én pld. a zongorával vagyok igy, soha nem kell gondolkodnom, hogy mit hogyan játsszak. Sok gyakorlással (naponta több óra) persze gyorsabban meg lehet tanulni, de az én tapasztalatom az, hogy az embernek megvan a maga kapacitása, nem lehet erőltetni. Idővel apránként rakódnak le a dolgok. És utólag veszed észre, hogy "Jé, ezt még 2 éve nem tudtam, most meg milyen könnyen ment." Ha meg már tudod, nem is olyan érdekes, mert van nehezebb, ami miatt ugyanúgy bosszankodsz. Ördögi kör, de ez viszi tovább az embert. A legfontosabb:szeretni és akarni. :)
2010. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami pedig a kérdésedet illeti: Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy elég vagy nem elég x hét, akkor nem fog sikerülni. Amit előzőleg irtam: Soha nem érzed, hogy tudsz, mert mindig van nehezebb. Ezért mondják, hogy ez egy egész életen át tartó folyamat. Ha valaki elégedett azzal, amit tud, és ül a babérjain, akkor nem lesz belőle soha nagy zenész.
2010. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!