Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zeneiskolákban melyik könyvből...

Zeneiskolákban melyik könyvből oktatják a zongorát kezdőknek?

Figyelt kérdés

Egy-két éve van már egy szintetizátorom, de semmi könyvem vagy kottám nincs hozzá, kivéve néhány egyszerűbb darabot, amit még el tudok valamennyire játszani. Úgy érzem, hogy egy kifejezetten kezdő zongorázóknak való könyvvel itthon is meg tudnék tanulni alapszinten játszani. (Már a második hangszeremen tanulok zeneiskolán belül, úgyhogy tudom, hogy a jó könyvvel szépen lehet haladni.)


Nyilván én is tudok a neten oktató könyveket találni, de engem most kifejezetten az érdekel, hogy a zeneiskolákban melyiket használják, úgyhogy csak az írjon, aki erre tudja a választ.



2021. szept. 25. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Zongoraiskola 1. és 2.-ből tanultunk (Fantóné-Hernády-Komjáthy-Máthé-V.Inselt).
2021. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok fajta van. Tényleg, rohadt sok.

Én a Margaréta Zeneiskolából tanultam.

2021. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Abból nem csak szolfézs könyv van? Az első kettő rész még nekem is megvan, de abban nincsenek zongora darabok tudtommal.
2021. szept. 26. 21:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hegedülök, nekem hegedűiskola 3-4 van de már a zenesuliban 5. osztályos vagyok. Ott másképp van de ezt szerintem minden zeneiskolás tudja. A mi zenesulinkban a legtöbben a Zongoraiskolából tanulnak, ha jól tudom. Zongorista ismerősöm nincs, szóval biztosra nem tudom, de valószínű így van.
2021. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!