Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék egy erősítőt venni,...

Szeretnék egy erősítőt venni, otthoni gyakorlás céljából. Digitális zongorát és egy gitárt kellene kihangosítani vele. Szerintetek a Laney AH80 multifunkciós erősítő megfelelő erre a célra? Nem vennék külön billentyű erősítőt és gitárkombót.

Figyelt kérdés

#zongora #gitár #erősítő #gitárkombó #billentyű erősítő
2021. okt. 7. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából megfelelne, de nekem más ötletem van. Érdemes erre a plattformra egy házistúdiót építeni, ami szintén kijöhet az adott pénzből. Induljunk ki abból, hogy PC/Laptop van. Kell egy hangkártya és egy pár közeltéri monitor. Kell egy zeneszerkesztő szoftver(DAW). Máris sztereóban vagy, rögzítheted a játékod, effektezheted a gitárt, stb... végtelen lehetőség.


Ingyenes és teljes értékű zeneszerkesztő(DAW): [link]


A témával foglalkozó FB csatorna: [link]


Hangkártya utmutató: [link]


Ugyanez használtan(többnyire nem lesz soha semmi baja, meg lehet ezeket venni): [link]


Közeltéri monitor hangfal útmutató: [link]


Nyilván olyan pénzköltés lesz, amire van keret, csak gondolatébresztőnek: [link]


Aztán ott van még, hogy lehet fejhallgatóval is monitorozni, ami egy másik kérdés. YT-on iszonyat sok témábavágó videó van, keress rá.


Az általad említett kombó inkább koncerten, zenekari próbán lehet hasznos. Az én hasonló célra épített parkomban a következők vannak: KRK hangfal, Focusrite hangkártya, PC. Szintetizátor USB porton csatlakozik a PC-hez és DAW-on keresztül szólal meg a rendszeren.


Talán sok ez az infó, de érdemes elmélyedni benne. Sok szerencsét, jó zenélést!

2021. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes összefoglalót, igazán hasznos dolgokat írtál!
2021. okt. 8. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!