Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes ilyen multifunkciós...

Érdemes ilyen multifunkciós hegesztőinvertert venni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan gépek, amik egyszerre tudnak MIG, TIG, MMA hegesztést, plusz még plazmavágni is. Érdemes ezeket megvenni?


Pl. ezt nézegettem:


[link]


Főleg olyanok véleménye érdekelne, akiknek van valami tapasztalatuk is, nem csak általános ítéleteket hoznak az "all in one" dolgokkal kapcsolatos gyanakvásuknak engedve.



2021. jún. 14. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem érdemes,elég a Co2-hegesztés mert, az elektródával úgy is csak szenvedni fogsz. És olyan gép nincs amiben a hegesztésen kívül még a plazmavágást is tud. Ahoz különgép kell,és még kompresszor is .
2021. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1: Pedig hát mégis vannak ilyen gépek, árulják őket és videókon látszik, hogy működnek. Hogy érted, hogy az elektródával csak szenvedni fogok?

Azt tudom, hogy kell kompresszor a plazmavágók mellé, az még nem lenne baj.

2021. jún. 15. 00:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es hülyeséget mond, ne halgass rá. Vannak olyan gépek amik plazmavágást is tudnak. Én is használtam ilyet, szóval senki ne próbálja nekem megmagyarázni hogy nincs. (bár úgy látom a linkelt gép pont nem ilyen)

Az elektródával szenvedést sem értem. Tény, hogy az MMA "pálcás" hegesztés nehezebb mint a MIG (egyébként a "CO" hegesztés is elektródás, meg ezer más technológia is, tehát már abból hogy az "elektródást" az MMA szinonímájaként használja, látszik hogy nem hozzáértő az 1-es, csak okoskodik) de ettől függetelnül megvan a létjogosultsága. Olyan ez, mint ha azon vitatkoznánk, hogy a sarokcsiszolóra a fémvágó vagy a lamellás csiszoló korong a jobb. Egyik sem, mert mindegyik másra való, de pont emiatt egyikről sem lehet kijelenteni, hogy hülyeség/fölösleges/roszabb lenne.

Ha ki tudod használni a funkciókat, vegyél nyugodtan kombinált gépet. Nekem is hasonló jellegű gépem van, mondjuk az nagyobb, iparibb jellegű, nem bántam meg hogy kombináltat vettem. De konkrétan a linkelt gépet nem ajánlom.

2021. jún. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ragaszkodjatok,hozzá de plazmavágós hegesztő egybeépítve nincs . Elektródás hegesztés pedig több gyakorlatot igényel,mint a Co2.
2021. jún. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ragaszkodunk hozzá és itt egy link, hogy okosodj:


[link]

2021. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Elektródás hegesztés pedig több gyakorlatot igényel,mint a Co2."

Miért, a CO2 az nem elektródás? Abban is van elektórda ugyan úgy, mint a kézi ívhegesztésnél...

Egyébként igen, több gyakorlatot igényel, de ezzel együtt is van létjogosultsága.

2021. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bevont elektródás az MMA, fogyóelektródás védőgázas a MIG/MAG, volfrám elektródás pedig a TIG, tehát mondjuk sikerült megtalálni azt a szót, ami nem azonosít be semmit...


A kérdésre: van hátul három külön csonk a három gáznak? Mennyit szerelgetnél és cipekednél ahelyett, hogy mindenre lenne gép, külön kocsin tologathatnád azt, ami kell is, és akaszthatnád vállra a kis inverteredet, amikor kint kell pötyögtetni a szép galambdúc varratokat a félmillis rozsdaszendvics kerítésekre.

2021. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!