Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő megtanulni zongorázni?

Mennyi idő megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Zenei alapokkal már rendelkezem, tanárral kb. mennyi idő megtanulni olyan szinten zongorázni, hogy zenekarban is tudjak játszani?



2021. nov. 15. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár év, a tehetségedtöl meg a szorgalmadtól függ, hoyg mennyi, de legalább 4-5 évet rá kell szánni
2021. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatható szintre pár hónap. Onnantól viszont évek. Tehát a nulláról valamit elérni gyorsan lehet, de onnantól nagyon lassú lesz a fejlődés, türelem kell hozzá.
2021. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én zenész vagyok, szóval nyilván más így, de nálam kb 2-3 évbe telt (heti 1 alkalommal ami egész kevés) mire nagyjából megtanultam a két kezi játékot összerakni. Amúgy hegedülök, de a konziban mindenkinek kötelező a zongora.


Szóval aki alapjáraton nem zenével foglalkozik, annak sem sokkal több szerintem, 4-5 évre tippelnék én is. De ha mindennap gyakorolsz eleget, biztosan sokkal hamarabb mutatkozik az eredmény.

2021. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha élvezed, akkor egy gyors érés várható.
2021. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha profi akarsz lenni, akkor évek. Minimum napi 4-5 óra gyakorlással!:)
2021. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Zongorán tanulni, hogy magadnak játszogass, vagy a szüleid büszkék legyenek rád, egy pár év. 5-6 mondjuk, de minimum napi 3 óra gyakorlással. Zongorázni megtanulni, tehát elsajátítani a hangszert alaphangon 15-20-25 év lehet, aztán egy zongoraművész is 70-80 éves korára lesz tökéletes zongorista, amikor már testének moccannia sem kell, hogy átadja, ami lelkében rejlik.

Üdv, egy konzis.

2021. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!