Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Léteznek olyan előadók akiknek...

Léteznek olyan előadók akiknek nincsenek slágereik, de mégis sikeresnek mondhatóak pl. albumeladás tekintetében?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 06:23
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Inkább olyanok vannak, akik csak 1 - 2 zeneszám miatt lettek sikeresek, de az albumuk nem lett sikeres.
2021. nov. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.


Köszi a választ!


Igen, azt tudom hogy van ilyen elég sok…


Most direkt az ellenkezőjéről kérdeztem, mert én csak 1-2 ilyet tudok, aki sláger nélkül adott el sok albumot.

2021. nov. 22. 07:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Például, kikre gondolsz?
2021. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező
2021. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát például Josh Grobannek 1db minősítést elért dala van, ami slágernek mondható, az platina lett az államokban, azon kívül még csak arany besorolást sem ért el egyetlen egy száma sem.


Viszont az stúdió albumaiból meg annyit adtak el, hogy összesen 16.5 platina albuma van és nem csak az az album lett sikeres amin az az egy sláger található.


+ Ott vannak az élő, koncert albumai is, melyek szintén többféle besorolást elértek (arany, platina).


A Karácsonyi albuma sikeresebb mint Mariah Carey karácsonyi albuma, úgy hogy sláger nincs is rajta egyáltalán és 13 évvel később jelent meg mint Mariah Carey albuma.

2016-ig így adtak el belőle 5,890,000 darabot, míg Carey albumából, szintén 2016-ig “csupán” 5,500,00 darabot, úgy hogy rajta van az “All I Want for Christmas Is You“ C. sláger, ami minden karácsonykor első a rádiókban és a streaming platformokon is és minden 1 milliomodik hallgató után, az album eladásaihoz adnak + 1 ezrest.

És most így pontosan nem tudom, de szerintem a All I Want for Christmas Is You-t legalább 1 milliárdan hallgatták csak Spotifyon.


Az a jelenség érdekel, hogy emberek tömegei vesznek egy lemezt, főleg fizikai formában, úgy hogy arról a zeneszámok egyenként se nem az interneten nincsenek felkapva, se nem a rádiók nem igazán játszák.


Tudtok még ilyet?


Szerintem biztos vannak még ilyen albumok.

2021. nov. 22. 13:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve előadók.
2021. nov. 22. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Josh Grobant a legrangosabb zenei díjakra jelölték! Gyakorlatilag mindent elért a karrierje során, amit egy énekesnek el lehet!
2021. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy egy díjat sem nyert meg végül, csak jelölései vannak…

De lehet tévesen vannak fent ezek az adatok az interneten, nem tudom.


Viszont ha megnézed az ismertebb amcsi rádiók mennyit játszottak tőle, akkor láthatod hogy több ezer százalékkal le van maradva más előadókhoz.

Akár klasszikus vagy kortárs előadókhoz képest is, mint Andrea Bocelli vagy Tony Benett, nem csak a nagy popsztárokhoz képest…


Valamint a YouTube nézettsége is eltörpül más előadókéhoz képest, vannak német, de akár magyar előadók is akik kevesebb videóval több nézettséget generáltak.


A Spotifyon pedig még soha nem volt benne a top 500 előadóban, egy napra sem.


És mégis valahogy annyi albumot adott el, hogy pl. 2000 és 2010 között a 12. legtöbb eladással rendelkezett az usában.

2021. nov. 22. 13:32
 9/10 A kérdező kommentje:

Én szoktam nézegetni ilyen eladási statisztikákat, mindenféle előadóról, és az ilyen “megmagyarázhatatlan” jelenségek, szinte példátlan esetek mindig kiváltanak egy furcsa érzést bennem…


Olyan egyértelműnek tűnik, hogy a hatalmas popsztárok a milliárdos nézettségű videó klipekkel adnak el lemezt és érteni vélem a marketing-gépezet működését, de ha van több kivétel is, akkor lehet hogy igazából az egész nem úgy működik ahogy azt én képzelem.

2021. nov. 22. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, "csak" jelölései vannak! Például, Grammyre is jelölték! Azért egy Grammy jelölt énekesnek már nem kell bizonyítania!

Tudom, manapság sokmindent a YouTube videók nézettségével hoznak összefüggésbe, de, nem az a fő mérvadó!

Hanem, hogy mennyi embernek ad koncertet, milyen rangos eseményekre, fesztiválokra hívják meg!

Josh Groban énekelt Sarah Brightmannal is! A dalait is saját maga írja! Nem pedig egy "csinált" sztár, akinek megírják a dalait, majd a popója alá tolják a sikert, ő meg csak riszálja magát a színpadon...

Egy igazi művész itt kezdődik, mint Josh Groban! Aki saját maga küzdött meg a sikerért!

2021. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!