Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van érdemi különbség a vékony,...

Van érdemi különbség a vékony, és vastag húrkészlet között a hangzás tekintetében elektromos gitáron?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a vastagabb húroknak jobb hangjuk van. Vettem is egy 12-54 es húrkészletet, de nekem nagyon erős. Ha nem akkordokat fogok akkor teljesen jó, de ha már több húrt kell fogni egyszerre akkor sok. Barré akkordoknál, meg konkrétan megfájdul a csuklóm, pedig évek óta basszusgitározok is, tehát van azért izom a kezemben. Valószínűleg nem is fogok tudni hozzászokni, mert elég vékony csuklóm, meg kezem van, és lehet h genetikailag be vagyok határolva, hogy mennyi izom tud fejlődni ezen a részen. Mondjuk vannak olyan híres zenészek akik szintén vékonyak, és mégis 12-13-as vagy akár vastagabb húrokat használnak standard E ben. Lehet h ők mazochisták, vagy genetikailag életképesebbek.


A vastag húrokban szeretem még azt, hogy oda lehet neki csapni, nem kell finomkodni a pengetésnél, akármit csinálok soha nem rezeg be. De kompromisszumot kell kötnöm, mert sztem így le fog sérülni a kezem előbb-utóbb.


Szerintetek mi a legjobb húrkészlet aminek hangja is van, de nem is annyira vastag? Van e értelme olyan készletnek ahol a mély hangok vastag húrok a magasak meg vékonyak. Mondjuk 9-54 vagy nemtudom.. (standard e ben)


Illetve hogy van e nagyobb jelentősége a húrvastagságnak a különböző típusú pickupoknál? aktív, single coil stbstb



2020. dec. 2. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Az én gitáromon single coil méretű 2 soros humbuckerek vannak.
2020. dec. 2. 20:28
 2/9 Mojjo ***** válasza:
59%

Lehet ez egy nesze semmi, fogd meg jól válasz lesz, de a legjobb, amit tehetsz, hogy te magad kitapasztalod. Nincs általános jótanács. A húr vastagságát, anyagát, mindent - kell egy jó idő, amíg az ember kitapasztalja, hogy neki mi a legjobb. De ez függ az ember fülétől, kezétől, egyéb egyéni szubjektív preferenciáitól, függ a gitártól, mindentől.

Ha húrvastagságot váltasz - pláne drasztikusat - akkor a nyakon persze állítani kell. Ezen kívül a hangszedők magasságán is érdemes lehet állítani - vastagabb húrkészletnél meg lehet próbálni pl feljebb emelni őket.

2020. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 10-46-os Ernie Ballt használok, szerintem teljesen korrekt húrkészlet. Tégy vele egy próbát, elég jó kompromisszum lesz. :)
2020. dec. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Talán az lesz a legjobb, ha az egyik gitáromon vastag húrok lesznek, és azon nem akkordozok, a másikon meg 10-es vagy 9-es.


Meg pár napja vettem a dechatlonba ujj erősítő szalagokat, hátha az is segít.

2020. dec. 3. 09:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az extrém vastag húrok inkább a lejjeb eresztett hangoláshoz jók, mert ott is elég feszesek maradnak a nyakon. Persze ha úgy hallod, hogy tényleg vastagabb lesz a hangzás, érdemes tréningezni a kezeidet a normál hangolás mellett is.
2020. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
SRV 13-as készletet használt, igaz, Eb-ben, de az is megfelel kb 12-esnek normálban. Én 10-esből visszavettem 9-esre, mert nem bírta a kezem.
2020. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@6: Dick Dale meg 13-ast standard hangolásban :)
2020. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, h Dick Dale még a 13 asnál is jóval vastagabb készletet használt. 16-60 ast írnak a neten. Omar Rodriguez használ 13-ast standardban, pedig ő is nádszál vékony. De Dick Dale is inkább vékonyabb típus.


Apám az 20cm-el alacsonyabb nálam, mégis olyan hosszúak az ujjai mint nekem, a csuklója olyan vastag mint a bokám, meg az ujjai is dupla olyan vastagok majdnem. És nincs rajta olyan sok plusz zsír, nem attól tűnik nagynak. Kár h én ebből semmit nem örököltem, mert olyan kézzel a 13 as készlet olyan mint nálam a 8- as kb.

2020. dec. 4. 10:37
 9/9 anonim ***** válasza:
10es készlet oké. A vékony vagy duma meg ne rémítsen meg. Gyakorolj, játssz, hozzászokik a tested az újszerű erőltetéshez. Ugyanúgy, mint amikor bekeményedtek az ujjbegyeid. Nem kell megijedni, csak csinálni.
2020. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!