Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez a mikrofon...

Szerintetek ez a mikrofon szett jobban megéri, mintha külön-külön vásárolnám meg ezeket? És alkalmas-e otthoni zenefelvételre?

Figyelt kérdés

Otthon szeretnék zenét felvenni, mit gondoltok erről a szettről, jó minőségű lehet-e, iletve még mire lehet esetlegesen szükség, ha otthon akarok felvenni zenét?


[link]



2021. nov. 30. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
USB mikrofont zenére ne vegyél, folyamatos csúszásban lesz a felvétel. Ennyiből inkább valami 30k körüli hangkártya jónak mondott ASIO driverrel, direct monitoringgal, fantomtáppal, 10-15 körül egy Superlux zárt fejhallgató (de ha nem énekelsz, a mezei agybadugós is jó lehet egy darabig), meg egy AT-2020.
2021. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet megoldani, hogy egyszerre szóljon a zene a fejhallgatóban és mikrofonnal is tudjak felvenni?
2021. dec. 1. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a direct monitoring.
2021. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát így a korábban felvett hanganyagra egyből tudom felvenni a többi szólamot?
2021. dec. 1. 21:11
 5/6 A kérdező kommentje:
És nincs szükség keverőpultra sem?
2021. dec. 2. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

A szett nem sokat ér és túl drága.

Az auna mikrofonnál sokkal jobb amit előttem javasoltak az AT 2020 és igen, kell egy külső hangkártya, egy behringer umc 202HD tökéletes, mikrofonkábel(xlr), állvány, azt sem kell kezdetben túllihegni, nekem egy olcsó talpas-gémes van évek óta, az jobb, mint az asztali, aztán asio driver ami ingyen letölthető és ingyenes szoftvernek az audacity kezdetnek megfelel.

Popfiltert én nem használok, egy stúdiómikrofonba nem kell közelről énekelni, gitározni. Nem kell közvetlenül feléje nyomatni a hangot és nincs akkor semmi mellékzaj, hetven cm-től egy méterig, sőt távolabbról is tökéletesen vesz egy stúdió mikrofon, a popfilter inkább dinamikus mikrofonokhoz kell, amibe közvetlen közelről kell énekelni. Mellesleg a filterek, szűrők a hangot is tompítják. Így a mikrofonernyő is szükségtelen, ha nem a fürdőszobában rendezel be stúdiót.

Nem kell keverőpult, amatőr szinten szoftveresen tökéletesen megoldható, csak egy kicsit ki kell ismerni az Audacity beállítási lehetőségeit, ez alapdolog még, semmi különös nincs benne.

Ingyenesen letölthetsz virtuális hangszereket is (VST), esetleg dobgépet. Nekem Behringer UMC 204HD hangkártyám van, ahhoz lehet midit is csatlakoztatni.én azzal csinálom az alapot többnyire.

Van egy csomó ingyenes DAW szoftver, de persze a fizetősek a legjobbak, ez már pénz kérdése.

2021. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!