Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mire figyeljek egy gitárvásárl...

Mire figyeljek egy gitárvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Teljesen analfabéta vagyok ilyen téren. Körülnéztem, és láttam pár fajta akusztikus gitárt, de nem tudom melyik kéne nekem. Valaki el tudja mondani hogy melyik mire jó, ha ez egyáltalán megkülönbözteti őket. (Pl dreadnought, jumbo...)

2021. dec. 26. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha első gitárod lesz és nem értesz hozzá akkor vedd meg kb a legolcsóbb akusztikust vagy spanyol gitárt. Az emberek fele aki elkezdi, megunja 2 hét után mert vagy fáj az ujja vagy "jószar" vagy "jónehéz".
2021. dec. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Ha az énekes-gitáros (kvázi rock) világ érdekel, akkor fémhúros akusztikus jó választás, ha meg jazzes-latinos, akkor a nylonhúros klasszikus gitár.


Kezdőként a testformának nincs nagy jelentősége, olyat végy, ami tetszik. Sokan szeretik az OP-t, de sztem tényleg mindegy.


Sokkal inkább fontos a minőség: legyen jól beállítható, kényelmes a gitár, mert eleinte nem lesz meg a kellő edzettség a bal kezedben, és az ujjvégeid is megszenvedik majd a gyakorlást egy kicsit. :) Fémhúroson tök kezdőként jó lesz a 10-es vastagságú húrkészlet.


Nagyon fos (olcsó) kínait nem érdemes venni, mert sosem adod el többet. Újonnan valahol 50e Ft környékén kezdődnek a használható Cort, Ibanez és Epiphne gitárok, itt a márkanév nyúlt valamekkora minőségi garanciát.


Ja, és kezdőként nem kell elektroakusztikus gitár, az olcsó elektronikák a legtöbbször úgyis vackok, és nem is használnád - viszont az árban benne van, tehát ugyanannyi pénzért kicsit jobb gitárt kapsz elektronika nélkül.


A legokosabb valami gitárboltba elmenni, ahol szakszerű segítséget kapsz.

2021. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. dec. 26. 09:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Ellátogatsz egy üzletbe, megfogod, megtapogatod és megkéred az eladót hogy játszon néhány gitáron. Hallani fogod a különbségeket.
2021. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!