Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene iskolában több hangszeren...

Zene iskolában több hangszeren megtanul az ember játszani?

Figyelt kérdés

Üdv, sokszor hallom hogy valaki beiratkozik, hogy megtanuljon zongorázni vagy mást, de pl a zongora mellett tud legalább alapszinten mondjuk gitározni is,vagy forditva, sőt én úgy tudom (ha tévedek elnézést én ilyenbe nem voltam!) zongorázni 1 alapszinten mindenkit megtanitanak.


Ez most hogy müködik? Miért van az, hogy sokan akik 1 féle hangszerre akarnak specializálódni (pl zongora) az pl tud gitározni is? (vagy bármi máson játszani azon a hangszeren kivül, amit a "fő" hangszernek tekint)


2022. jan. 3. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden hangszert külön óra keretében kell tanulni, mert egy zongoratanár nem feltétlen tud gitárizni vagy hegedülni, vagy trmbitálni, föleg nem komoly szinten.

Ha zongorát is meg gitárt is akarsz tanulni, akkor két különbözö tanárhoz kell beiratkozni és oda járni.

2022. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az miért van, hogy sokan kettőhöz is értenek? (legalább alapfokon)
2022. jan. 3. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért, mert egyetlen hangszer tanulása esetén is megkapod a zeneelméleti alapokat, amik sokat segítenek a tanulásban. Másrészt megtanultad jobban kontrollálni a testrészeidet (pl. finom ujjkoordináció, helyes légzés, stb.) ami más hangszerek esetén is hasznodra válhat.
2022. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2022. jan. 3. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy miért több hangszeren, azért mert több hangszer van kéznél. Gitáron tanultam de szabadidőben leültem a zongora mellé, megszólaltattam néhány fúvóst, pengettem bőgőt stb.
2022. jan. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 ös, és a "fő" hangszered mellett milyen szinten megy a többi? PL zongorán eltudsz játszani darabot, vagy hogy kell elképzelni? (tényleg nem értek, hozzá)
2022. jan. 10. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!