Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi gyakorlás az optimális...

Mennyi gyakorlás az optimális naponta, ha a legjobbat akarja kihozni magából az ember? (gitáron, vagy bármilyen hangszeren)

Figyelt kérdés
4óránál kell többet?

2012. okt. 22. 09:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, mennyire hatékonyan gyakorol az ember. Én mindig elosztom, hogy 10 perc bemelegítés, 10-15 perc skálázás, aztán akkordok, arpeggio-k, technika (tompítás, hammer-on, stb.), aztán maga a zenélés. Csak hát ezt így végigcsinálni eléggé unalmas, elég nagy kitartást és önfegyelmet igényel. Persze, minél többet gyakorolsz, annál jobb. Szerintem 2-3 óra is elég lehet, ha megfelelően van beosztva. A hivatásos zenészek, virtuózok nagyságrendekkel többet gyakorolnak, viszont nekik ez a hivatásuk.
2012. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed, igazából pont ezért kérdezem, mert nem 1-2 nagy művésztől hallottam azt, hogy ha odafigyel az ember, akkor 4óránál többet nem kell, és nem is tesz jót.. de akkor azt Te is elismered, hogy a gyakorlás minősége fontosabb, mint a mennyisége:) csak itt olvasom gyakran, hogy nap 8-10órát gyakorol, és így...minek, ugye :D
2012. okt. 22. 10:23
 3/21 anonim ***** válasza:
Lehet 8-10 órát gyakorolni, de nekem az már sok lenne. Szeretem a zenét, de egy bizonyos idő után azt is meg lehet unni. :)
2012. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
a legnagyobbak gyakran számolnak be fiatalkorukból 6-8+ óra gyakorlásról, nem vitatom, ha odafigyelsz akkor kevesebb idő is biztosan elég, ha céltudatosan fekszel rá bizonyos gyakorolni valókra, de nálam a 6-8 óra úgy szokott menni, hogy egy percig sem unom, örömeznélek, improvizálok és azt veszem észre hogy este van
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Ha szerelmes leszel a hangszeredbe akkor úgysem tudod magad visszafogni vagy szabályozni, mert mindig azt akarod csinálni többet és többet. Ez szerintem igaz egy két másik dologra is. :)
2013. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés, hanem hogy mennyi a leghasznosabb :D
2013. máj. 12. 11:46
 7/21 anonim válasza:
Látom te még nem kokler vagy ezen a területen. Ha napi gyakorlási időt kötelezően meg szabsz magadnak, abba van egy kényszer, ami egy idő után nem fogsz szívesen csinálni. Több ismerősöm van, akik ugyanúgy ahogy te meghatároztak megszabtak maguknak napi gyakorlási időt, vettek jó gitárt is, aztán néhány hóna leforgása alatt feladták, mert nem volt benne egy idő után örömük(ezt ők mondták), hanem olyanná vált mint egy feladat, amit ha törik ha szakad meg kell csinálni. Ennek rossz a vége, szükségszerűen. A zene nem kényszer hanem, de ha lessz valami fogalmad arról amit beszélek, akkor meg fogod érteni. Addig meg csak "nem ez volt kérdés" kommentet írsz.
2013. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

oké, még mindig nem érted a kérdést.

először is, köszönöm a felvilágosítást, hogy én nem értek még ehhez, (nem felvágásból mondom, hanem hogy keltsek egy kis ellentmondást), régóta zenélek, most zeneművészetin tanulok. Ott nálad sokkal tanultabb emberek, világhírű művészek beszéltek arról, hogy mennyi gyakorlás az optimális naponta, szóval én nem azt kérdeztem, hogy mennyit gyakoroljak, hanem kinek mi a véleménye erről a témáról. (rajtad kívül eddig mindenki megértette).

Másrészt, szerintem a gyakorlás nem egyenlő azzal, hogy ki mennyire szereti a hangszert. Nem tudom hányan csinálnak kötésgyakorlatokat gitáron azért, mert az olyan szép, vagy mert kellemes időtöltés. Vannak olyan dolgok a gyakorlásnál, ami nem attól okoz örömet, hogy jó csinálni, hanem majd amikor kell használnom például azt a technikai elemet, menni fog, szóval csak egy kis eszköz a sok közül amelyek kellenek a cél eléréséhez, mégis elengedhetetlen. Ilyenekből (és szerintem bármilyen gyakorlásból is) meggyőződésem, hogy a túl sok gyakorlás legalább annyira rossz, mint a túl kevés gyakorlás. És itt a gyakorlás alatt nem azt értem, vagyis azt nem számítom hozzá, amikor leül az ember, és saját maga szórakoztatására, vagy időtöltésre csak úgy játszogat, próbálgat ezt-azt, hanem azt, amikor célirányosan, a fejlődés érdekében konkrét lépéseket tesz, gyakorlatokat csinál, vagy tanul valami új zenét.

2013. máj. 15. 17:50
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor mi a fenéért teszed fel a kérdést, ha "ott sokkal tanultabb emberek, világhírű művészek beszéltek arról, hogy mennyi gyakorlás az optimális naponta". Kérdezd meg őket, és kész!
2013. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
mert véleményekre voltam kíváncsi, és tapasztalatokra. nem segítséget kértem, nem azért tettem fel a kérdést, mert tanácstalan vagyok a témában, és lehet, hogy nem jól csinálom, de kíváncsi vagyok hogy ki hogy látja ezt. (pl a te válaszodnak nagyon örültem, hasznos volt)
2013. máj. 15. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!