Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Manapság miért tanul olyan...

Manapság miért tanul olyan kevés ember valamilyen hangszeren? Ez már nem divat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb fiatal égőnek tartja ha ő éppen egy hangszeren játszik és ezért lehet így.
2008. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok gyerek jár zeneiskolába még általánosban, de egy idő után csak egy páran maradnak. Ma már nem divat hangszeren játszani, a fiatalok inkább mással foglalkoznak. Szerintem ez lehet az ok. Ahhoz képest, hogy mennyien kezdenek bele valamilyen hangszer tanulásba, nagyon kevesen jelentkeznek zeneművészeti suliba.
2008. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az eredményes zenetanuláshoz sok kitartás és szorgalom kell, ami években mérhető. Manapság azonban nem "divat" valamivel is ennyi időt foglalkozni, a mai kor fiataljait inkább a könnyen és gyorsan megszerezhető dolgok inspirálják. Nem gondolom, hogy ciki lenne a zenetanulás, de ha van lehetősége mást választani, akkor nem a hangszerrel fog "küszködni".

Egyébiránt a zeneiskola az egyik legolcsóbb tanulási lehetőség: kb. 100-120 Ft-ra jön ki egy zeneóra, ha elosztjuk a befizetendő összeget azzal, amennyi foglalkozáson részt vehet a gyerek... (egy zenetanár)

2008. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem, mert én 17 éves vagyok, lány, és most kezdtem a 9. évemet zongorából. az osztálytársaim szabályosan ledöbbentek, amikor 2 éve először hallottak zongorázni. szinte úgy néztek rám, mint egy ufóra. nem hitték el, hogy vki tud rajta játszani. ők csak nyomogatták a billentyűket, de semmi értelmes nem jött ki belőle. amikor én odaültem, és azt hiszem egy Chopint adtam elő, majdnem vörös szőnyeget terítettek elém... nagyon megdöbbentő volt számomra. én is sok hangszeren tanuló embert ismerek, de mindenki csak 5 évig jár, aztán abbahagyja. nekem eszembe sem jutna otthagyni...
2008. szept. 10. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!