Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi műfajokról?

Figyelt kérdés
Progresszív rock, pszichedelikus rock, alternatív rock, punk, beat, rockabilly, keresztény rock, eurodance.

2022. jan. 6. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
lyó
2022. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Progresszív rock: egyik kedvenc zenei műfajom, főleg, ha a progmetált alműfajának tekintjük. Szerintem az érdekes szerkezetű, műfajötvöző, kalandvágyó dalokat.

Pszichedelikus rock: kifejezetten klasszikus psych-rockot, amire a stílusmegnevezést kitalálták, nem igazán hallgatok, de szeretek egy csomó pszichedelikusnak mondható rockzenét.

Alternatív rock: alapvetően azt mondanám, hogy szeretem, de minél több nézőponttal találkozok arról, hogy mit is jelent ez a műfajmegnevezés, meg hogy ki mit sorol annak, annál kevésbé merek véleményt mondani róla.

Punk: ez a stílus nyitotta meg előttem a kaput a zene iránti aktív érdeklődés felé. Szeretem a punkzenét, annak utód- és rokonműfajait, meg a rockzenén kívül eső, de punk attitűdű zenéket úgy általában.

Beat: nem vagyok kifejezetten képben ezzel a besorolással.

Rockabilly: nem szeretem. Jellemző rá egy olyan gügyeség, ami szerintem sok régi pop-stílusra jellemző volt, és ami engem kifejezetten irritál.

Keresztény rock: nagyon nem szeretem azt a fajta glam-szerű hangzást, meg ájtatos hangvételt, amivel a műfajt szokás összeasszociálni, de simán lehet, hogy nem csak ilyen előadók vannak a műfajban; sose érdekelt, így nem is hallottam túl sokat.

Eurodance: egyik legkevésbé kedvenc zenei műfajom. Próbáltam összeszedni, hogy mi is a bajom vele, de minden megfogalmazásról úgy érzem, hogy úgy hangzik, mint ahogy az elektronikus zenét csípőből elutasító emberek szoktak írni - azt az álláspontot meg nettó hülyeségnek tartom, és magam is nagyon sok elektronikus zenét hallgatok. Lényeg, hogy nagyon nem szeretem, és semmi jót nem tudok mondani róla. Néha, mikor véletlenül hallok valami mai rádió-poppot, ami nem tetszik, eszembe szokott jutni, hogy még így is összetehetjük a két kezünket, hogy a popzene továbbfejlődött az eurodance-ről.


(ui.: nem azért írtam a nem_kedvelt műfajokról többet, mert jobban szeretek fikázni, mint dicsérni, hanem épp ellenkezőleg, ritkán szoktam negatív zenei véleményeket hangoztatni, így nehezebben is tudom megartikulálni őket)

2022. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Korrekció: *SZERETEM az érdekes szerkezetű (...)


(#2 voltam)

2022. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
A rók nem lyó
2022. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eurodance-t kivéve jó mindegyik.
2022. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A progresszív és alternativ rockot imádom. A punk és a beat is bejön. :)
2022. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!