Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetne ezt a szólót...

Hogyan lehetne ezt a szólót lejátszani?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett azahriah hathor című dalának az old version-ja (kommentben mindjárt linkelem), és nagyon meg szeretném tanulni a szóló részét gitáron. Viszont sehol sem találom az interneten a tabjait. Hogy tudnám esetleg lejátszani? Próbáljam meg csak hallás alapján? Nem som zenei hallásom van szóval nem hiszem hogy sikerülne. Van valami más lehetőség, vagy mindenképp magamról kell kitalálnom?

2022. jan. 17. 20:27
 1/6 A kérdező kommentje:
2022. jan. 17. 20:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én leszedem neked, ha gondolod. Leírom füzetbe, lefotózom és átküldöm e-mailben. Mármint, ha jó ilyen old school módszerrel, mert nem használok már Guitar Pro-t meg ilyeneket.
2022. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm!
2022. jan. 17. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek ülj neki, és szedd le mert annyira egyszerű, csak a hamis nyújtásokal nem tudom mit lehet kezdeni... szörnyű.. :D
2022. jan. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne panaszkodj a hallásodra, amíg nem próbáltad munkára fogni! Több módszer létezik, hogyan szedjünk le nótákat, szólókat. Először is tegyük az egészet egy zeneszerkesztőbe, ahol tudjuk markerezni, bármilyen kis egységekben lejátszani, tetszőlegesen forgatni/ismételni a tanulandó részt, részeket. A tanulandó részt olyan kis egységekben próbáljuk feljátszani, amit sikerül befogadni. Ha az egy ütem, akkor annyi. A "papír" ingyen van. Menetközben el fogsz sajátítani egy csomó tudást/képességet, amire a jövőben szükséged lesz. Erre egy ingyenes programot használok: [link]


Ha gyors az anyag és nem tudod értelmezni, lelassíthatod: [link]


Sokkal hasznosabb, ha az ilyesmit önmagad csinálod. Az sem árt, ha tudod, miféle hangnemben játszik a dal.


Azt már csak félve említem, hogy nem árthat meg, ha veszel néhány gitárórát, ahol megtanítanak, hogyan használd a hangszert, hogyan képezd magad akár önállóan is. Utána az iylen kérdések már nem jönnek elő.

2022. jan. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden másra ott a PaulStretch
2022. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!