Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 1973-80 közti szintetizátor...

1973-80 közti szintetizátor albumok? A híresebb előadókon kívül? Kifogytam ötletekből.

Figyelt kérdés

Nem tudom, rossz kulcsszavakkal kerestem-e, de megakadtam neten. A régi analóg szinti hangzás az egyik kedvencem, főként 1973-80 közti időszakból. ALBUMOKAT tudtok ajánlani ezen időszakből, ami elektronikus? (Lehet dallamos is, meg ambientbe hajló, vagy sequencer-es akár.)


- KIVÉTELEK (csak mert ezket könnyen találni és már viszonylag sokat ismerek ebből) :


krautrock stílus (Kluster, Cluster, Neu, Amon Duul, Can, Faust satöbbi...) ;

psy-rock (Pink Floyd, Silver Apple) ;

tánczenék, tánczenei dallamok, syth-pop, new wave;


KIVÉTELEK még ezen előadók:


Wendy Carlos

Tomita

Jean-Michel Jarre

Kraftwerk

Tangerine Dream

Kitaro

Vangelis



2022. jan. 30. 18:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Drága TR, ha csak a kiinduló kommentemet elolvastad volna, nem ismételtél volna engem feleslegesen... Egy kivétel, hogy Sinoia Cavest nem ismerem. Ellenben -e kivétellel- mindről írtam már, és h kevésbé ismerteket keresek. Az ismeretek nagy részét ismerem, Tangerine Dream tagostól (berlin school, pl Baumann), Kaftwerketől stb... Benküt is említettem, nyilván nem soroltam fel mindent, egyszer régen Pressertől is hallottam szinti zenét. Említettem a PR Computert alias Phanta Rei magyar zenekart is már...

(Egyébként a "Spiral" Vangelis lemez nekem tetszik, a Tűzszekerek persze agyonismételt lett az évtizedek alatt a világban, de az még egész színvonalas -egészében a lemez-, bár léteznek jobb Vangelis alkotások is pl China, Spiral, Opera Savage, szerintem.)

2022. febr. 1. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!