Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt aki tanár nékül...

Van itt aki tanár nékül internet/könyv segítségével tanult meg zongorázni?

Figyelt kérdés
Ha van Megkérném ossza meg velem a tapasztalatait.

#tanulás #zongora #Internet, könyv #Eggyedül
2022. febr. 13. 21:57
 1/5 anonim válasza:
0%
Nem
2022. febr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Én igen!
2022. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

És milyen módszerrel/ misegített abba megtanulj zongorázni?

2022. febr. 14. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy baromi hosszú és bonyolult tartalmú szöveg lenne. De ugye nem gondolod, hogy bármi ismeret nélkül sikerülni fog?

Én előtte tudtam furulyán játszani, képben voltam a zeneismerettel.

2022. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Az önképzéssel, videókból, netes leírások öl tanulással egy bizonyos szintig el lehet jutni, de a megfelelő ellenőrzés és hiba korrigálás nélkül nagyon könnyen több kárt okoz, mint hasznot. Ha ugyanis kezdetben nem nem javítják ki, amit hibásan csinálsz, akkor hibásan fogod begyakorolni (pl. kéztartás, stb), amit ha hibásan szoksz meg, akkor később sokkal nehezebb lesz a hibáról leszoktatni és helyes technikára rászoktatni.

Tévedés, hogy gyakorlat teszi a mestert. A gyakorlás csak állandóvá teszi amit gyakorolsz. Ha hibás dolgot gyakorolsz, akkor a hibát teszi állandóvá a gyakorlás. Mesterré az tesz, ha a hibákat folyamatosan kijavítják és a helyes eljárást gyakorlod be. Ezért hatalmas jelentősége lehet annak, hogy szakértő felügyelet mellett tanulj és ne magadtól gyakorolj be mindenfélét, hanem helyesen csináld, amit gyakorolsz. Persze ha nincsenek komoly céljaid a zenéléssel, csak a saját szórakozásodra csinálod és mindegy, hogy jól vagy rosszul tanulnod meg, akkor akar rosszul is megtanulható, nincs tétje. Ha viszont komolyan akarsz majd egyszer zenélni, akkor érdemesebb zenetanárai menni!

2022. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!