Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 1 hét gitározgatás itthon,...

1 hét gitározgatás itthon, teljesen egyedül, könyv, és internet segítségével el lehet oda jutni, hogy kb.10 akkordot tökéletesen le tudok fogni?

Figyelt kérdés
És esetleg 2 hét alatt? Semmilyen külső segítség nélkül... És az számít az akkordok lefogásában, hogy már elég régóta játszok más hangszeren?
2011. ápr. 7. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, min. Mondjuk 10 év üstdobolás nem hiszem hogy segítene. De a cél nem tűnik lehetetlennek, csak gyakorolj sokat (akár napi 8 órát is).
2011. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lefogni 50-et is, de a váltást kell gyakorolni..

sokat

:D

2011. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lefogni? Lehet. De az talán a legkönnyebb és önmagában azzal semmire se mész. De kéne még tudnod ritmusra pengetni az akkordokat, ez se nehéz. Ami viszont tényleg nehéz, hogy megtanuld az akkordokat elég gyorsan váltani ahhoz, hogy nem törd meg a ritmust.

Viszont ha jobban belegondolok, 10 legalapabb akkord között ott van pl. az F. Nos, azt nekem több hétig tartott megtanulni lefogni. És akkor még nem tudtam rá váltani elég gyorsan semmiről...

Szóval inkább hónapok kérdése.

2011. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen. Sőt. Én is így tanultam meg gitározni, nem jártam zeneiskolába. Immár 2-3 éve. És azóta ifjúsági zenekarban játszom. Szóval, ne add fel, gyakorolj szorgalmasan! A többi pedig jön magától. Egyébként én is hasonló cipőben járok/jártam: én zeneiskolában fuvolázni tanulok, igaz, az sem hasonlít a gitárra, de a zenéhez való érzéket tökéletesen meg lehet vele szerezni.

Kívánom a legjobbakat, remélem, tudtam segíteni! :-)

2011. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Amúgy zongorázok. A zongora mennyire számít?

Barrés akkordok nem mennek még.

2011. ápr. 8. 15:56
 6/6 anonim válasza:
Utolsó vagyok. A barrés akkordok valóban nehezebbek, de megtanulhatóak, kitartó gyakorlással. Tulajdonképpen ha dobon játszanál, akkor is előnyt élveznél, mert aki már játszik valamilyen hangszeren, az eleve könnyebben megtanul egy másikon. (Tapasztalat. ;-) A zongora pedig; szuper. :-) Remélem tudtam Neked segíteni és jó tanulást kívánok! :)
2011. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!