Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni tanulok (bass)....

Gitározni tanulok (bass). Túlzottan vad ötlet, hogy (viszonylag vékony) kesztyűben fogjam le a húrokat - fájnak az ujjaim a húrok leszorításakor (különösen a kisaujjam)?

Figyelt kérdés
2022. márc. 17. 07:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Kesztyűben sokkal tűrhetőbb - kipróbáltam...sőt, leginkább abban próbálkozom
2022. márc. 17. 07:55
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelmét nem látom, mert így mindig csak kesztyűben fogsz tudni gitározni. Amint leveszed, ugyanúgy fájni fognak az ujjaid. Na meg valamilyen szinten biztosan akadályoz.
2022. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bizonyára egy idő után hozzáedződik a bőr.Mint ahogy a munkától is kérges lesz a kéz.
2022. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! - és az nem lehet, hogy kesztyűben is hozzáedződik egy idő után...csak az első időszak fájdalmait spórolom meg? Nem gondoltam hosszútávon 'kesztyűzni'...csak egy darabig...valameddig...amíg valamennyire edződnek az ujjvégek.
2022. márc. 17. 11:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak egyszerűbb 'manővereket'...mozdulatokat próbálok, amiben kevéssé akadályoz a kesztyű....mert ugye bonyolultabb mozdulatokban biztosan (jobban) akadályozna ...
2022. márc. 17. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, kesztyűben nem fog hozzáedződni. Ezen túl kell esni, ha meg akarsz tanulni gitározni. Amikor nekem elektromos gitárom lett (előtte mondjuk már volt akusztikus), addig játszottam rajta, amíg hólyag nem nőtt az ujjamon. Utána leragasztottam azt az ujjamat, és játszottam tovább :)
2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes kesztyűt használni.

Amúgy minél többet gitározol annál kevésbé fog fájni.

2022. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. márc. 18. 14:00
 9/10 KGabi válasza:
Szerintem az elején érdemes.
2022. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. ápr. 8. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!