Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felnőttként milyen hangszeren...

Felnőttként milyen hangszeren lehet a leghamarabb megtanulni játszani egy két dalt úgy, hogy az hasznos időtöltés legyen és nem egy frusztráló csalódás?

Figyelt kérdés

Mindig úgy éreztem, hogy hiányzik az életemből egy hangszeren játszás képessége.


Sajnos gyerekkoromban nem volt lehetőségem normalis zeneiskolába járni, az énektanárom tanított picit zongorázni, de otthoni gyakorlási lehetőségek hianyában nem tudtam megtanulni abban a heti 1x fél órában.


Kottát olvasni tudok.


Heti néhány órám lenne a tanulásra


Elsősorban egyedül, internettel stb, de nem zárkózom el a tanártól sem


Ami fontos, hogy ne legyen egy rossz élmény a tanulás.

Vannak élvezhetőbben tanulható hangszerek?


Ami még fontos, hogy ha már elkezdek tanulni, saját hangszeren szeretnék, szóval jó lenne ha nem lenne nagyon drága a hobbi elkezdése.



Ami nagyon tetszik hangszer : hegedű


Ami valószínűleg a legegyszerűbben elkezdhető, az a furulya, csak kar, hogy annyira nem vonz.



Bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok


Köszi ha segítettek válaszotokkal



2022. ápr. 15. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az élvezhetőség az egészen egyénfüggő. Attól függ, neked mi tetszik.


Én sajnos nem értek a zenéhez, így csak laikusként tudok tanácsot adni. Például azt, hogy nézz videót, hátha megtetszik valami. :D

2022. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a gitár a legegyszerűbb, ha kíséred magad, és énkelsz is hozzá, illetve az ukulele még annál is könnyebb ugyanilyen felállásban. Ha nem éneleksz, és a saját dallamjátékodat kíséred, akkor a zongora egy elég összetett és komoly tanulási élményt ad.
2022. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gitár adja a leghamarabb a sikerélményt. Én is majdnem felnőttként kezdtem. És egy kezdő klasszikus vagy akusztikus gitár anyagilag sem akkora beruházás, mint egy kis szintetizátor.
2022. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és a hegedűt a helyedben elfelejteném, mint autodidakta hobbihangszert. Az első néhány év nyűg neked is, meg a szomszédnak is.
2022. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hegedű nehéz. Sok gyakorlás, kevés sikerélmény, sokára megtérülő idő és energia befektetés.


Én is egy akusztikus gitárt javasolnék, amivel néhány hónap-tehetségtől, szorgalomtól, elhivatottságtól függően-után szép sikereket lehet elérni.


Oktató is van, de az nyilván majd egy másik kérdés lesz, ha elhatározod magad.

2022. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!