Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen kulcsszóval lehet...

Milyen kulcsszóval lehet "ilyen" metál zenére rákeresni?

Figyelt kérdés

A metál zenék ritmusát és hangzását szeretem, de valahogy mikor meghallom benne a torokból "szöveget" rögtön rosszul leszek. Azonban találtam már olyan metált amiben csak sima ének van és a zene ugyanolyan mint a metálnál.

Hogy tudok ilyen fajta metál zenékre rákeresni?



2022. ápr. 24. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez a bajom nekem is... szóval vároma "megmentőnket"
2022. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"Clean vocals" a kulcsszó.
2022. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Heavy Metal, Power Metal kulcsszóval.

Alműfaj kell neked, igazából minden jó ami nem Metalcore, Death Metal, Black metal.

2022. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok, egy kis segítség:

[link]

2022. ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá wikipédián az "extrém metálra", amelyik alzsánereket alá sorolja, azok nem jók neked.
2022. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Már mint olyan metálra gondolsz, ami nem hörgős death vagy black metál, hanem az énekes tisztán énekel?

Sok ilyen együttes és műfaj van. Glam, power, szimfonikus, gothic metál.

Pl. Nightwish, Sabaton, Epica, Evanescence, Powerwolf, Stratovarius, Within Temptation

2022. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6.Epica nagyon nem, Mark Jansen annak idején a Tristania mellett találta fel az extrém metal és a szimfonikus metal fúzióját.
2022. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok annyit pontosítanék, hogy ők alkalmaztak először operaénekesnőt szimfonikus extrém metalban, ja és ha már itt tartunk a Within Temptation jó ideig szintén death-doom szimfonikus vonalon mozgott szóval alkalmaztak hörgést.
2022. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A metal alműfajok többsége nem hörgős. Ha a black és death metalt elkerülöd, akkor nagy valószínűséggel a hörgést is elkerülöd.
2022. ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kb az Opeth a megfelelő arány a két világ közt. Szintén figyelni és tanulni jöttem. :)
2022. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!