Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van ilyen jellegű zongora...

Van ilyen jellegű zongora tanítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van-e értelme annak, illetve létezik-e olyan zongoratanár, aki úgy tanítana, hogy én csak hobbi szinten szeretnék vele foglalkoz/kipróbálni.

35 vagyok, soha semmilyen hangszeren nem játszottam, semmilyen zenei előképzettségem nincs, de gondoltam rá mostanában többször is, hogy meg szeretnék tanulni néhány számomra kedves dalt, tényleg csak a magam szórakoztatására. Mielőtt beruhaznék 2-300 ft-ot egy digitális zongorára rááldoznék pár órát és pár 10e ft-ot, hogy kipróbáljam.

Értelemszerűen az elején hajlandó vagyok foglalkozni az alapokkal, de inkább az általam választott dalok tanulására szánnám az időt és a pénzt, tehát nem feltétlenül akarok érteni is hozzá.

Nem tudom mennyire érthető amit írtam, illetve, hogy van-e olyan, aki így is foglalkozna "tanítvánnyal".



2022. ápr. 25. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen tanárok, persze. De ha csak hobbi szinten szeretnél a magad szórakoztatására, akkor magadtól is elboldogulsz (a későbbiekben). Az elején mindenképpen javaslom a tanárt, a kötelező alapok miatt is meg egyáltalán. Könnyebb úgy csinálni, mert ha kicsit elfogy a motiváció, a kötelességtudat és a tanár visz tovább, amíg sikerélményed nem lesz.

Egyébként meg megtanulod az alapokat, ujjrendek, kotta olvasás (én sokáig nem tudtam, mondván hogy bonyolult és nem érdekel, tutorial videókhoz nem kell, de ez hatalmas tévedés, onnantól kezdve, hogy tudsz kottát olvasni, mérföldekkel előrébb leszel és sokkal gyorsabb tempóban haladsz) és kevés gyakorlattal meg tapasztalattal a hátad mögött boldogulsz magad is.

Szóval ez lehetséges amit leírsz.

2022. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen úgy gondoltam, hogy csak az elején járnék tanárhoz, amíg eljutok arra a szintre, hogy magamtól meg tudjak tanulni egy dal. Szerinted hány alkalom szükséges az ilyen alapok elsajátításához? (Tudom, hogy mindenkinél más, csak valamennyire szeretném belőni.) 10 alkalom vagy 200 esetleg 1000? :)
2022. ápr. 25. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javasolnám, hogy ha hobbista vagy, járj tanárhoz eleinte. Minden technika fenn van ugyan a neten is, de a tanár segít azonnal korrigálni olyan hibákat, ami fölött elsiklanál. Rossz kéztartás pl. ilyesmik. Azt tippeltem, hogy fél évet célszerű járni tanárhoz, utána ha ügyes vagy magadtól is tudsz fejlődni. Illetve fél év után át kell helyezni a tanítás fókuszát a technikai alapokról a zenei hallás kicsiszolására, de az már szerintem nem igényel olyan sűrű tanárhoz járást.

Én is magamtól kezdtem zenélni, és sajnálom, hogy későn kerültem tanárhoz. Ma már ezeket a tanácsokat adnám a fiatalkori önmagamnak.

2022. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Kollektív Alternatív Zeneműhelynél érdeklődj. Bár ők inkább gyerekekkel foglalkoznak, egy kérdést megér, hogy foglalkoznának-e veled.
2022. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mindenkép tanárnál kezdenék 1-2 hónapot, mert az is lehet, hogy nem fog tetszeni az egész, és csak utána ruháznék be egy digitális zongorába.

Akkor indítom a keresést.:)

2022. ápr. 26. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!