Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Otthoni tanítás?

Otthoni tanítás?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzetben nem igazán találok nyárra munkát. Azon gondolkoztam, hogy megprobalnek itthon a nyáron zongorázni tanítani gyerekeket. Általános iskolában tanultam, persze az már nem most volt. Esetleg "korrepetalni", ha a távoktatás Nem jött be. Nem tudom, meg merjem-e probalni.Vannak erre valamilyen szabályok? Ti rá méretek bízni a gyerekeket egy huszonévesre, ilyen okból? Mi a véleményetek?

Előre is köszi a választ!



2020. jún. 5. 20:24
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
100%

Azzal hogy huszonéves vagy, nincs semmi gond. Maximum a szülők úgy alakítják a menetrendet, hogy el tudják kísérni a gyereket az első pár órára, amíg megismernek. Vagy akár rendszeresen kísérgetik. Ez kis akarattal megoldható szülői részről. Plusz vannak felnőtt kezdők is, nem is kevesen, akik felnőtt fejjel vágnak bele a zongorázásba - vagy bármi hangszer tanulásába - és semmivel sem képzettebbek ilyen téren mint egy kisgyerek.


A baj azzal van, hogy a leírásból az jön le, hogy magad sem nagyon vagy egy profi zongorás. És olyanra soha nem bíznám a gyerekem, vagy saját fejlődésemet, aki nem NAGYON jó abban, amit tanítani akar. Akkor is ha úgy érzed, abszolút kezdőkkel elboldogulsz, ki tudja, vannak-e olyan dolgok, amikről nem is tudod, hogy nem tudod, vagy rosszul tudod és már kezdőknek is számít. Egy rosszul berögzült kéztartás, vagy akármi, amit helytelenül adsz át - szóval ez így nem oké sajnos.

2020. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp vágj bele arra bíztatlak. Hirdesd marketplacen jofogason facen. Sikerülni fog. Vagyis nekem sikerült. Bár én benneragadtam
2020. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Persze ne ugy mondd hogy kezdö zongora tanar, hanem zongoratanar kezdöknek..
2020. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
Először tényleg tanuljon meg rendesen zongorázni. Úgy komolyan, mélységeiben, minden háttértudással együtt. A tanítás felelősség.
2020. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak a kezdő szintet vállald, nem megadva a saját szintedet
2020. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok profi tanár rossz tanítò. Te milyen vagy? Próbáld ki!
2020. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni, másra ne hallgass. A tanítás képessége egy adottság, nem függ attól mit tudsz eljátszani.
2020. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mojjo ***** válasza:

Ebben teljesen igaza van az előttem szólónak. A tanítás képessége egy adottság (egyébként nagyban fejleszthető). Az, hogy valaki zseniális történész, nem jelenti azt, hogy jól tudna történelmet tanítani, míg egy nemzetközileg kiemelkedő fizikus sem biztos, hogy jól át tudná adni a tudását. Ahhoz, hogy valaki jó tanár legyen, ne pedig dilettáns, kell a tanításhoz érzék és elkötelezettség is.


Viszont ez csak az egyik része. A másik része az, hogy jól és mélységében értsen ahhoz, amit tanítani akar. Te pl a zongorázáshoz meg amúgy a zeneelmélethez is. Ha úgy kezdesz tanítani, hogy alig-alig értesz ahhoz, amit tanítani akarsz, mert hát csak kezdőket tanítasz, azokhoz ez is elég, magadat csapod be, ami egy dolog, de a tanítványaidat is, ami sokkal súlyosabb. Ha ráadásul úgy csinálod, ahogy az előttem szóló javasolja, hkgy hallgass a saját szintedről, akkor ráadásul direkt és tudatosan vered át azokat, akik jóhiszeműen hozzád fordulnak. Ez... hogy is mondjam finoman... ha azt mondom, hogy nem valami szép, akkor nagyon gyengén fogalmaztam.


Én 15 éve foglalkozom komolyzenével, ennyi ideje játszom hangszeren is (klasszikus gitár). És időről időre látok gitártanárokat, akik elképesztő hibákkal, szörnyű játékkal adnak elő még egyszerű darabokat is. Nem képesek a dinamikát megfelelően használni, nem képesek a hangszínnel játszani, ritmikai és tempókövetési gondjaik vannak, helytelen kéztartással, rossz pengetőtechnikával, rossz balkéz-technikával játszanak stb stb. Lehetnek akármilyen jó tanárok, de ha nem tudnak játszani magas szinten a hangszeren, a legkezdőbbeknek is csak rosszul tudják átadni, amit ők sem tudnak jól. Egy zenetanárnak - főleg ha kezdőket tanít - fel kell ismerni minden egyes hibát és ki kell tudni javítani. Ehhez pedig a hangszer magas szintű ismerete és használata kell - ismételten, kezdők tanításához is, sőt!


Gondold át. Ha mégis belevágsz, akkor pedig legyél tisztességes és egyenes, ne hallgass az ötösre. Vállald fel a saját szinted és engedd, hogy a leendő kuncsaftjaid a valós, igaz helyzetet mérlegelve tudjanak dönteni.

2020. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miközben tanítasz, akkor fogsz te magad is a legtöbben tanulni.

Többet mint hinnéd!

Ne gondolkozz vágj bele! A gondolkodás csak eltérít.. Gyerünk tedd fel a hirdetéseket azonnal!

Ne filózz!

2020. jún. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mit veszítesz? Cselekedj! Ne hallgass másra csak rám. Ha rám hallgatsz bis idő múlva olyan természetes lesz neked hogy tanító Mester vagy, kifogod nevetni magad hogy féltél! Nyugi ez nem csak zongorára igaz. Csináld! Ne érdekeljen semmi! Hajrá! Tudsz írni? Akkor gyerünk!
2020. jún. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!