Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki tud ajánlani 70-es...

Valaki tud ajánlani 70-es évek beli jazz előadókat?

Figyelt kérdés

Volker Kriegelhez hasonlókat keresek, de kevés jót találtam. Még ami stílusában bejön, az Al Di Meola electric rendezvous lemeze.

Tehát bluesosabb, vidámabbakra gondolok, amik hangzásukban igényelnek megfigyelést.



2022. máj. 2. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress a youtube-on jazz-fusion címszó alatt, van millió playlist, onnan el tudsz indulni. Van továbbá egy Marcel the Drunkard csatorna, ott van őrült választék.
2022. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2022. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már Al Di Meola, akkor ugye jazz, jazz-rok műfajban még John Mc Lauglin.


Colosseum: méltán világhírű jazz-rock formáció, viszont a "Coloseum II" már inkább prog-rock volt, és kevésbé igényes.

Ezen Colosseum albumokat ajánlom, gyakran jazz-blues, és jazz-rock a hangzás, prog-rock beütésű számaik is vannak:

[link]

[link]

[link]


Jaco Pastorius jazz gitár zseni:

[link]


Bill Bruford jazz dobos számos híres prog-rock és jazzrock zenekarban megfordult a 60as évek vége óta:

[link]


Jimi Hendrix-et meg nem kell bemutatni, hatvanas évek vége, és a 70-es Band of Gypsies is eléggé blues és jazzrock határán mozgott.


De a Weather Report-nak is vannak egész jó albumai, csak azt alig ismerem még.


Pár szó most olyanokról, melyekről csak hallottam, de nem ismerem különösebben:


Az IF zenekarról évekkel ezelőtt hallottam, és mintha 15-20 évvel ezelőtt hallottam is volan tőlük valamit de már nem rémlik. Legendás jazz-rock bandának tartják:

[link]


Zárójeles tartalom következik, csak részben vág a kérdéshez, egyébként elég jól ismerem a King Crimson zenekart:


(A King Crimson meg több műfajt talált fel, pl a prog-rockot 1969-es első lemezésvel innen eredeztetik (Court of the: ez még elsősorban psy-rock, de a prog-rock gyökerei is megtalálhatóak), annak első száma viszont kifejezett jazz-rock (21 century skizoid man).)


(Valamint a King Crimson az 1981-es albumával (Discipline) a math-rock műfajt találta fel, majd fokozatosan az ipari rock / ipari metal stílusok kialakulására is hatott ekkortól, de az már a 80-as évek.)

2022. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A King Crimson első lemeze kedvenceim között van :)



Jeff Beck melyik időszaka jobb?

2022. máj. 4. 20:17
 6/6 klimaesvillany pont hu válasza:
2022. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!