Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csináljak, hogy ne izgulja...

Mit csináljak, hogy ne izguljak az előadáson?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés alkalmam volt az eddigi zongorista pályafutásom során közönség előtt játszani, nem vagyok hozzászokva, és nagyon lámpalázas leszek. Egyszer még amikor kisebb voltam, akkor gond nélkül sikerült, akkor még meg se fordult a fejemben, hogy izgulni kéne. Utána még azt hiszem 2 alkalom volt, az egyikre emlékszem, Mozart török indulóját kellett játszanom, és úgy izgultam, hogy a darab felét kihagytam. Nem tudom hogyan nyugtassam le magam. Az a baj, hogy állandóan ezen agyalok közben, hogy mi van ha elrontom, és mi következik, el fogom rontani és nagyon rástresszelek. Ha nem agyalok ilyeneken, akkor hibátlanul megy. De nem tudom kizárni ezeket a gondolatokat. Félek, hogy elfelejtem a darabot, nem lesz egyenletes a tempó, szétcsúszik a két kezem és nem egyszerre játszom, kihagyok egy részt (mint már előfordult)... Május végén lesz az előadás, és nagyon félek, egyre kevésbé akarok menni. Pedig semmi komoly, nem nagy közönség és nem is verseny. Valami praktika, ami nektek bevált?

2022. máj. 6. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Pálinka
2022. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha nem tökéletes a zenei produkció. Az a fontos, hogy teljes odaadással csináld, amit csinálsz. Ezt a szenvedélyt érzi a közönség is, ők is átadják magukat az élménynek, és elindul egy oda-vissza energiaáramlás. És ez az áramlás a fontos. Amint látod, ugyan hibáztál az előző előadásodban, de még mindig forog a Föld, nem lett világvége. Most sem lesz világvége.
2022. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Világhírű virtuózt is hallottam mellépendíteni. És nem feszengett miatta, hanem nevetett, és játszott tovább. Mindenkivel előfordul, emiatt ne stresszelj előre. Az első néhány lámpalázas koncerten mindenkinek túl kell esnie, ezt nem nagyon megspórolni.
2022. máj. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy elfogadtam, tökéletes sosem lesz az előadásom és nem is kell, hogy az legyen, mert nem vagyunk gépek. Emellett olvastam egy nagyon jó könyvet a stresszel kapcsolatban (Kelly McGonigall: A stressz napos oldala, ajánlom!), ami megtanított arra, hogy az izgalmat egy jó dologként fogjam fel, ami segít nem pedig gátol. Szerintem tök jól levezeti a könyvben, hogy mi történik stresszhelyzetben, miért van ez az izgulás egyáltalán, és azáltal, hogy ezt megérted, sokkal könnyebben tudod jól kezelni a szituációt. Plusz rájössz, hogy ha amiatt parázol, mert izgulsz, akkor magad ellen dolgozol. Emellett javaslom, hogy minél több lehetőséget ragadj meg, amikor előadhatsz egy darabot emberek előtt, legyen az szűk család, barátok, kis koncertek, stb.
2022. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

ahogy írták előttem nem az a fontos hogy tökéletes legyen minden. Nem egy robot vagy, aki arra van beprogramozva, hogy lejátszodjon mindent tökéletesen. Jó persze azért az sem jó ha mindent elrontasz. Gondolj valami szépre olyankor és mindig éld magad bele a darabba, és gondolj arra, hogy mások azért vannak ott hogy meghalgassák azt, amit hónapokig gyakoroltal, próbáld nekik "eladni magad" úgy ahogy vagy. Ha hibazol 1x 2x ne ess kétségbe, hanem menj tovább és gondolkodj előre arra ami jön. És nagyon fontos hogy te ezt úgy fogd fel, hogy te vagy arra a pár percre a "középpont", mindenki rád kíváncsi, és csodálnak,szóval állj ki a színpadra büszkén és mutasd meg nekik, hogy miért gyakoroltal annyit. ;)


ui: jeges víz nekem mindig segít.

2022. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!