Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kurt cobain egyedült tanult...

Kurt cobain egyedült tanult meg gitározni?

Figyelt kérdés
Egyedül tanulta meg? És hogyan?

2022. máj. 24. 22:36
1 2 3 4 5
 21/45 Waff ***** válasza:
20-as válaszolónak egyet kell értsek az utolsó hozzászólásával. Valóban sokszor totál hamis, behangolatlan hangszerekkel álltak színpadra, és még azt a néhány kvintet is melléfogta sokszor szegény Cobain. Persze a stúdiólemezeiken, meg mikor már szupersztár pozícióba emelkedtek ez kevésbé volt jellemző, hisz komoly technikai stáb állt mögöttük. És jó pénzt hoztak a konyhára. A Nirvana inkább jelenség volt, Cobain karizmája ami vitte javarészt őket. Tény hogy teljesen "lecsupaszítva" a zenekart, zeneileg egy nagyon kezdetleges, nagyon amatőr trió maradna, akit egy vidéki falunapon "nulladik" fellépőnek betennének, de az lenne a legtöbb.
2022. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
40%

#20 "nagyjából három hamis kvintet (*power chordot) tologatnak egy behangolatlan gitáron, hozzá hamisan "vernyog" az ember" - Szóval te egyetlen koncertfelvétel alapján ítélkezel. Egyre jobb. Elárulok pár dolgot: Az, hogy egy koncerten valami hamis, több dolognak is köszönhető. Például az énekes nem hallja jól magát (technikai hiba), rossz a felvétel minősége (technikai hiba), esetleg a páratartalom változása miatt hamis lesz a gitár (a természet ereje). Amúgy ez sok előadónál így van, de ezek persze nem lényeges dolgok.

Miért nem a stúdióban készült verzióról mondtál véleményt? Nyilván azért, mert csak kötözködni akarsz.


"hozzá meg úgy néz ki mint egy hajléktalan és a cipőjét bámulja egyfolytában." - Ennek semmi köze a zenéhez, de mindegy.


"Azt a rohadt smells Like-ot egy verzióban vagyok hajlandó elviselni. Tori Amos előadásában" - Akkor mégis tudtak jó dalt írni?


"...de könyörgöm a hangszereket azért be kellene hangolni, nem?" - Stúdióban se a gitár, se Kurt nem volt hamis, de mindegy, ezt nyilván nem hozod fel, mert ez ellen már nem tudnál ilyen hibákat felhozni.


Tudom, hogy fáj az igazság, de a Nirvana ismertebb és híresebb az AiC-nél. Már akkor az volt és még most is ez a helyzet.

2022. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Waff ***** válasza:
91%

22@: szerintem nem bántásból írta, egyszerűen ezek a tények. Tényleg sokszor tök hamisan játszottak, és nem, nem a páratartalom miatt, meg mert nem hallották magukat stb...egy mezei kis klub, vagy szabadtéri koncerten is hallod azt ha már bántóan hamisan szólsz, és aki kicsit is tud zenélni annak a hangszerét is illik tudni behangolni. Ez ilyen egyszerű. Stúdióban nem voltak hamisak, mert a producerek, technikai emberek nyilván korrigálták a problémát. Koncerten ha szarul játszottál, mellényúltál azt anno nemigen tudták korrigálni.

De mint írtam is, ettől függetlenül a Nirvana világjelenség volt, és senki sem vitatja hogy stílust teremtettek. Sok dalukat én is szeretem, mindentől függetlenül. Mert el lehet igényesen is játszani.

2022. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

#22.Az lehet hogy híresebb, de nem sok előadó mondhatja el magáról hogy hatást gyakorolt olyan bandákra mint a Metallica, vagy a Pantera.

A Nirvana inkább csak egy poptrend volt, semmi több.

A többit már elég jól összefoglalták.

2022. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

#23 "nem, nem a páratartalom miatt, meg mert nem hallották magukat stb...egy mezei kis klub, vagy szabadtéri koncerten is hallod azt ha már bántóan hamisan szólsz" - A koncerteken ún. hangmonitorokat használnak, hogy az énekes, gitáros, stb. visszahallja magát. A hangfalakat nem hallhatják, hiszen begerjedne az összes mikrofon a hangerőtől, ezért vannak a hangmonitorok. Ha viszont nem tudja visszahallani magát (a monitorok rossz beállítása miatt), akkor lehet bármilyen jó énekes, nem fog tudni tökéletesen énekelni. Kis klubokban, meg szabadtéren ez még jellemzőbb. Ez színpadtechnikai kérdés, nem a tehetségtől függ.

De ha köztetek van olyan, aki bármilyen monitor nélkül tud énekelni és gitározni, akkor visszaszívok mindent.:D

2022. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Waff ***** válasza:

25@: kis klubkoncerten van hogy csak a kis 5 wattos kombóm használom, azon hallom amit játszok, nincs értelme monitorozni, azaz ugyanazt hallom amit a közönség.

De szerintem ne menjünk el ebbe az irányba, mutass egy nívós nagykoncertet, ahol világsztár zenekarok elejétől a végéig bántóan hamis, behangolatlan hangszereken játszanak, merthogy "rossz a monitorozás". Persze vannak technikai hibák nagykoncerteken is, amit kb másodpercek alatt küszöböl ki a technikai személyzet. Ezért van a "beállás" koncert előtt, hogy még véletlen se legyenek ilyen gondok hogy nem hallod magad, vagy a többieket stb. Pont ezért volt hogy már mikor nagyon a csúcson jártak viszonylag elfogadhatóan szóltak (kivéve h akkor is sz@rul játszott Cobain), mert profi volt a háttérstáb. Beállítottak mindent, a technikusok behangolták a hangszereket. Korai időszakaikban volt inkább rájuk jellemző a hamis hangzás. A sz@r élőjáték végig jellemző volt rájuk.

2022. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
#26 Nem is fogok belemenni. Egy 5 wattos kombóval való példálózás lehet nem épp a legmegfelelőbb hasonlat...😂
2022. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

#22 életemben nem hallottam tőlük koncertfelvételt.. lemezen is hamis volt...


amúgy meg ne annyira tarts kiselőadást nekem az élő zenéről.. 20 évig zenéltem.. pontosan tudom hogyan viselkedik egy gitár. :D :D :D

2022. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon ritka az olyan énekes/együttes, aki stúdió minőségben képes koncertezni. Ők sem voltak kivételek, ennyi.
2022. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
#28 Kérlek linkelj nekem bárhonnan egy stúdiófelvételt, ami hamis volt! Kíváncsi vagyok.:)
2022. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!