Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Kurt Cobain...

Szerintetek Kurt Cobain mennyire volt jó gitáros?

Figyelt kérdés

Gitározom már egy ideje, ezért pontosan tudom, hogy mennyire egyszerű lepengetni egy-egy Nirvana dalt. Ettől függetlenül viszont zseniálisnak tartom, hiszen abból a pár akkordból is olyan dalokat hozott ki, amik bárhol és bármikor felismerhetőek. Olyan ez, mintha az egyszerűségében rejlene a zsenialitása.

Ti mit gondoltok? Szerintetek Kurt Cobain mennyire volt jó gitáros?



2021. okt. 31. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
hát szerintem az, hogy ki mennyire jó gitáros, az teljesen relatív. Ha technikában nézzük, akkor nem annyira kiemelkedő, de mégis sokkal jobb zenéket tudott írni a "szűkösebb gitáros szókincsével" mint a mai darálós technikás 100húros gitárosok
2021. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire.


Zseniális sem volt. engem például halálosan irritált mindig is minden megmozdulása.


a tömegek rajongása meg nem jelent ebben az esetben sem semmit, lákodálmás szemetet is hányan hallgatnak, aztán mégsem az a zeneipari minőség csúcsa. :)

2021. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra Petrucci, Van Halen, Marty Friedman, Malmsteen, Jason Becker stb. a jó gitárosok.

Hozzájuk mértem Kurt Cobain eléggé más kategória.

Szerintem ő nem volt egy technikás gitáros, de iszonyat jó dalokat írt. Ha felkapom a gitárt mindenképpen játszok Nirvana-t, és nem csak azért mert egyszerű hanem mert nagyon fun riffeket és szólókat írt. Nem technikás de egyedi és kellemes.

Szóval mint gitáros nem tartom jónak, de nagyon jó dalszerző volt.

Idetenném még amúgy Slash-t is akit szintén azért szeretek, bár azért az ő azért technikásabb sokkal.


Amúgy annak ellenére hallgatni nem szeretem, maximum játszani mert túl egyszerű és azon kívül hogy fülbemászó és könnyen hallgatható nagy élményt nem találok benne, nem lehet elmélyülni, 150. hallgatásra nincs új részlet ami előtte sem tűnt.

2021. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a baj elég nehéz úgymond normálisan értékelni, mert ugye világszinten azért lett úgymond annyira elismert ami történt.... ha tovább él valószínű akkor is szép pályát fut be, de kérdés, hogy most beletartozna e ebbe a nagyon jó gitárosok csoportba.
2021. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

#3 a felsorolásod kb hibátlan, nem értem ezek mellett hogy bírsz nirvanát játszani. :D



azt a rohadt smells like teen spiritet egyetlen verzióban vagyok képes elviselni. Tori Amos előadásában, na ő tényleg jót csinált belőle. :)

2021. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mansour ***** válasza:
80%
Pont annyira volt jó, hogy létre tudta hozni azt az eszméletlen jó zenét, amit létrehozott, és ez nekem elég. Nem szeretem a zenészek technikai tudás alapján való összeméregetését. Aki aktívan zenél vagy zenélni tanul, annak lehet, hogy fontos az ilyen technikai összehasonlítás, de én mint mezei zenehallgató, csak a zene alapján ítélek, és nem tud meghatni a technikai tökéletesség. Nekem csak az számít, hogy a zenében megfogjon valami, és a Nirvanaban nagyon is megvan ez a valami. Messze nem a kedvenc együttesem egyébként, de időnként úgy érzem, hogy pont ez a zene az, amire épp szükségem van.
2021. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Jo volt addig amig a szpichiatria meg nem olte.
2021. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
laikusként nekem itt inkább ösztönösség van jelen és ebben nagyon jó volt Kurt. pont úgy mint korábban a punk zenészek és később a black metal zenészek
2021. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején harminc éve kedvtelésből kezdtem el gitározni, pont miatta. Nagyon szerettem a Nirvana dalokat. Azt tudtam hogy nem vagyok egy nagy tehetség és örülök ha az ő szintjét alulról pendítem és azóta már jócskán felülmúltam azt. Érdekes visszemlékezni, mert elég profinak tűnt számomra ahogy játszott azzal a négy akkorddal és kvintekkel amit úgy lestem el az MTV-s klippekből mert akkor még nem volt még internet sem.
2021. nov. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!