Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy a legegyszerűbb dalszöveg...

Hogy a legegyszerűbb dalszöveget írni?

Figyelt kérdés
Van valakinek bármilyen módszere vagy bármi taktikája ahogy szerinte könnyebb dalszöveget írni?

2022. jún. 2. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehetséggel állítólag könnyebb.
2022. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy írtam, hogy előbb csak lefirkáltam a gondolataimat, meg úgy nagyjából a szöveget, aztán némileg kipofásítottam küllemre, meg rímeket tettem bele, ahová kellett. Állítólag jók lettek, de nem lettem milliomos világsztár, így nem vennék rá mérget.
2022. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy, milyen dalszövegeket akarsz írni.


Irodalmi értékű verseket, amelyhez zene készül?

Ahhoz részben született tehetség kell, részben magas szintű nyelvismeret.

Nem nézem le a rapet, de ahhoz szinte semmi nem kell. Írod, ahogyan jön.

2022. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Olvass könyveket állandóan. Valaki pedig tényleg csak erre született, ha irodalomból/nyelvekből/fogalmazásból jó voltál, máris könnyebb.
2022. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen tingli-tangli dalszöveget szerintem ha egy kicsit megerőlteti magát,akkor szinte bárki össze tud dobni...De az igazán jóhoz bizonyára tehetség is kell.
2022. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tom Waits mondta, hogy mindig magával vitt mindenhova egy jegyzetfüzetet. Amikor bárhol eszébe jutott egy jó mondat, vagy egy szó, akkor felírta, és később, szövegírásnál elővette, és abból mazsolázott. Néha az inspiráció olyan pillanatban jön, amikor nem tudsz leülni szöveget írni.
2022. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!