Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik az a legegyszerűbb...

Melyik az a legegyszerűbb programnyelv, amivel lehet programokat írni és játékokat is, de nem olyan nehéz, és ha megtanulom, akkor a nehezebb nyelvek is könnyebben menni fognak?

Figyelt kérdés
Miket kell letölteni előtte hozzá? Vannak gyakorló feladatok valahol a neten az adott nyelvhez?
2019. márc. 1. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A scratch abszolút kezdésnek, ha 14 vagy az alatt vagy. Ez online is használható, csak rá kell keresni, semmit nem kell letölteni. Viszont nagyon gyermekded, egyszerű és csak némi logikát tudsz elsajátítani a későbbiekhez,plusz megszeretteti veled a programozást.

Ellenben nekem úgy tűnik te már kissé idősebb vagy, szóval rendes kezdő nyelvként a Pythont ajánlanám. Egyszerű, mégis nagyon hasznos és az egyik legelterjettebb nyelv, mind a kezdők, mind a profibbak körében is. Felmész az oldalukra, letöltöd és a Python IDLE-ben már lehet is programozni.

Tanulásához pedig rengeteg kurzus van a neten, de az egyik legjobb a telefonra letölthető SoloLearn alkalmazás, ami nem csak az alapokat tanítja meg, és érthető, hatékony is.

2019. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok :D Köszi a segítséget :)
2019. márc. 2. 14:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Föltelepítettem a Python legújabb változatát a honlapukon keresztül, de elindítás után azt írja, hogy a program nem indul, mert az api-ms-win-crt-runtime-|1-1-0.dll hiányzik a számítógépről.
2019. márc. 2. 14:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mi a teendő?
2019. márc. 2. 14:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban komolyan gondolod a dolgot, akkor adok egy tanácsot - és tényleg nem flegmázásból írom: használd a Google-t. Ez egy aranyszabály. Ha programozás közben jön egy probléma, amit nem tudsz megoldani, akkor először a Google-n kell megpróbálni kikeresni a megoldást. Nyilván itt jön képbe az angol nyelv ismerete.


Csak hogy tényleg ne flegmázásnak tűnjön (mert tényleg jóindulattal írtam), itt egy lehetséges megoldás a problémára:

[link]

2019. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2019. márc. 2. 16:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Megoldottam, elindult a program. Beírtam, hogy print(23), meg hogy "valami", reagált is rá, de magán a szövegtéren belül. Nem kell hozzá még valamilyen program? Pl. vegyük azt, hogy előfizetek neten pár online kurzusra, feladatokra, minden félére. És nagyjából az alapok menni is fognak. Akkor nekem ezen a programon kívül nem is kell más, hogy pl egy egyszerűbb játékot (snake, tetris, stb) megalkossak? De ezzel az egy programmal én hogyan fogok tudni játszható játékot is készíteni? Nem kéne hozzá még valami? tehát valami kéne, ami az írott szöveget játékká formálja. bocsi, de kezdő vagyok, és valahogy el kéne indulnom. Eddig játékokkal elszúrtam az időmet, érdekelt volna a programozás, de nem volt hozzá elég energiám. De most komolyabban szeretnék vele foglalkozni.
2019. márc. 3. 00:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne menj ennyire előre, most csak az alapokra koncentrálj. Ha azok mennek, akkor kezdj el gondolkozni egy szöveg alapú játékon (pl. kő-papír-olló, nyilván a felhasználótól szöveg formájában kéred be a szükséges információt). Majd ha ez is megy, akkor jöhet a grafikus interface, ahol már szükséges gépelni (pl. python-hoz van egy pygame nevű lib, amit erre lehet használni - de megint ismétlem önmagamat, használd a Google-t :) A "how to write tetris in python" keresésre minden szükséges információt megtalálsz ha tetris-t akarsz írni. Nyilván célszerű saját gondolatmenet alapján kitalálni, hiszen azzal fejlődik az ember. Ezért is fontos, hogy most az alapokra koncentrálj.)
2019. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*grafikus interface, ahol már nem szükséges gépelni
2019. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Nyilván célszerű saját gondolatmenet alapján kitalálni, hiszen azzal fejlődik az ember. "


Elős körben, zéró tudással, gyakorlat nélkül nem célszerű.

Most csak másolgasson, próbálja megérteni az összefüggéseket mások kódjában. Ha már kialakul benne némi fogalmiság, akkor kezdhet a saját lábára állni.


Erről a szintről ő az életben nem írna tetriszt a saját erejéből.

2019. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!