Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg legegysze...

Hogy tanulhatnék meg legegyszerűebben franciául írni és olvasni?

Figyelt kérdés

Társalgási szinten beszélek franciául, de az írással és a helyesírási szabályokkal gondjaim vannak. Szeretném ha hallás után le tudnám írni a szavakat(legalábbis annyira, mint az átlag francia).

Évekig kint dolgoztam és mindig is kellemetlennek éreztem, hogy nem tudtam helyesen írni, még most is, hogy lassan 2 éve hazajöttem, szeretném megtanulni "egyszer majd jóljön" alapon.



2022. márc. 7. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass.

Először egyszerű, könnyű nyelvezetű magazinokat, aztán áttérhetsz a mai novellákra, rövid regényekre.

Tanár nélkül így a legegyszerűbb megtanulni a helyesírást, mert egy idő után automatikusan megragadnak benned a szabályok.

De nem lesz könnyű, kitartás kell hozzá.

Nekem így sikerült, és csak később jöttem rá, hogy "magyarul" olvastam szavakat, így az írásmód jobban és gyorsabban rögződött.

Ez persze csak egy módszer, lehet, hogy másnál más vált be.

2022. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
úgy mint a gyerekek. olvass meséket, írj diktálásra
2022. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2. válszoló, lehet, hogy Te így csináltad, de én nem ajánlom.

Két gyerekem van, Franciaországban születtek. Itt élek hosszú évek óta.

Mikor kicsik voltak, a magyar meséken kívül természetesen franciákat is olvastam nekik, de észre kell venned, hogy azoknak a nyelvezete bizony nem könnyű.

Tele vannak passé simple-ekkel, specifikus kifejezésekkel, nem kezdőknek valók.

(1. válaszoló vagyok.)

2022. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát mindeki más. én azt vettem észre magamon, hogy ez a fajta módszer jobban fekszik nekem mint a "felnőttes"

francia meséket annyira nem ismerem, de biztos van egyszerű nyelvezetű is ahogy angolból is

2022. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van abban az esetben, ha a mai modern könyvecskékre, mesékre gondolsz.

Mikor a "mese" szót olvastam, automatikusan a régi Grimm-, Andersen-, Perrault-mesék jutottak eszembe. (Hófehérke, Piroska, Jancsi és Juliska stb.)

Azok nyelve pedig régies, még ha újabb fordításban jelennek is meg.

2022. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyelvérzék kell hozzá. Franciához nagyon. Angol, német fele ekkora kihívás se volt mint ez :) Nekem legalábbis.


Átlag francia rakat hibával ír egyébként.

Én is vért izzadok pedig már több mint 2 éve tanulom, köztük dolgozom, Franciául kommunikálunk napi szinten.


Helyesírás ellenőrző programok egy része vacak. Főleg a Word, Outlook. Olyan szarvas hibákat enged ki hogy az ember füle ketté áll. Csak elgépeled ő nem szól, te meg elküldöd mert nem akarsz egy 5-10 soros levélen 1 órán gondolkodni. Úgyhogy én a Google helyesírás ellenőrzőjét használom, az fényévekkel jobb. Ha gépen kell gépelni.


Csodák nincsennek. Gyakorlás. Franciához pláne. Hallás alapján én is annyi hibát vétek hogy jajj.


Csatlakozom azokhoz akik nem a meséket javasolták. Én nem bírtam velük megbirkózni. Úgy elvéreztem rajtuk mint a pinty.

Minden nap a napi meló mellett/után leülök minimum 1 órát tanulni, gyakorolni. Nagyon nehéz. Rengeteg a szabály a feltétel frinc franc. Magyar fülnek pedig ugye ritka a máshogy ejtjük máshogy írjuk. Van, de egyrészt ritka másrészt az anyanyelvünk.

Párbeszédeket szoktam tankönyvekből olvasni. Aztán youtube -on megkeresem, hallgatom, majd csak hallgatom és megpróbálom leírni.

2022. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2022. márc. 11. 12:10
 8/8 anonim válasza:
Kérdező, megkérdezhetem hogy mit dolgoztál odakint?
2022. márc. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!