Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az A Day at...

Mi a véleményetek az A Day at the Races című albumról?

Figyelt kérdés

Az A Day at the Races a Queen együttes 5. stúdióalbuma. 1976. 12. 10-én jelent meg. A felvételei a Wessex Sound, a The Manor és a Sarm East stúdiókban zajlottak, 1976 nyarán-őszén. Producerei az együttes tagjai voltak. Hossza 44 perc 24 másodperc.

Két kislemez jelent róla meg: Somebody to Love \ White Man és Tie your Mother Down \ You and I vagy Drowse. Japánban megjelent a Teo Torriatte (Let us Cling together) \ Good Old-Fashioned Lover Boy, valamint Amerikában a Long Away \ You and I is.


Zeneileg rendkívül sokszínű, kabarézenétől heavy metalig is megtalálhatóak rajta dalok. Angliában első, Amerikában 5. helyet ért el a slágerlistán. A korbéli kritikusok túlzsúfoltnak tartották.


Személyes kedvenc dalaim az A Day at the Racesről: Tie Your Mother Down, You Take My Breath Away, The Millionaire Waltz, You and I, Somebody to Love, White Man, Good Old-Fashioned Lover Boy, Teo Torriatte (Let Us Cling Together). Tehát majdnem mind :). Ha mégis kevesebbet kéne választanom, ezek lennének azok: Somebody to Love, Tie Your Mother Down, You Take My Breath Away, Teo Torriatte; és a Millionaire, az Old-Fashioned és a You and I között nem tudok dönteni.



2022. jún. 27. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az együttes utolsó, de legfeljebb utolsó előtti lemeze, amit még minden szívfájdalom nélkül jónak tudok nevezni. Az utolsó, amielőtt populárisabb ösvényre léptek volna, amiben még nincs kigyomlálva minden olyan elem, ami a közízlésnek nehezen emészthető. Valóban sokszínű, emlékezetes számokkal, de egyben is van íve.
2022. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Azon Queen albumok közé tartozik, melyeket kevésbé kedvelek. A "Tie Your Mother Down" Queen mércével mérve gyenge közepes. A "Somebody to Love" talán a legirritálóbb Queen szám, amely szerintem méltatlanul lett sikeres. Erőltetett, túlbonyolított. ("Párja", a Let Me Live véleményem szerint bőven felülmúlja.) Akad még pár középszerű produkció az albumon, így csak 2 igazán kedvencet tudok említeni: a "Good Old-Fashioned Lover Boy"-t és a "The Millionaire Waltz"-t. Utóbbit viszont valamiért nem aratott túl nagy sikert, pedig szerintem ez az album gyöngyszeme (vagy úgy is mondhatnám hogy a bohém rapszódiája). Az albumot keretbe foglaló Escher-szerű gitárriff pedig egy különös érzéki csalódás, amelynél a hallgató csak sokszori meghallgatás után eszmél rá, hogy meg lett tévesztve.
2022. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A Somebody to Love? 😮 Az az egyik legjobb Queen-dal!
2022. aug. 12. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!