Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most tanulok gitározni és nem...

Most tanulok gitározni és nem értek pár dolgot elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

a tab-nál mi számít 1 akkordnak?

pl. mondok egy hülyeséget van ez a tab:

----5--5--5-------------|

----4--4--4-------------|

----4--4--4-------------|

----0--0--0-------------|

----4--4--4-------------|

----5--5--5---8--8--8--8|


és ahol be fejeztem van egy ütem vonal és fojtatódik tovább.na így mondjuk honnan tudjam hogy melyik egy tab?és mit jelentenek azok a 5,8,4,0-ás számok a "húrokon"?

és honnan tudjam hogy fel vagy le kell pengetni?(a guitar pro 5-ön lévő tabokra gondolok)Tudom hogy volt már pár kérdés a tabról de én akkor sem értem el tudná valaki magyarázni?és az utolsó kérdésem...ha leszedek pár zene számot a guitar pro 5-höz és el játszom őket akkor úgy is meg tudok tanulni gitározni?


2010. szept. 22. 16:42
 1/5 A kérdező kommentje:
"eljátszom" alatt el akkordozgatom őket-re gondoltam és a mű tabnál a legalsó "húrt" véletlenül tovább húztam bocsánat :)
2010. szept. 22. 16:54
 2/5 Daweee000 ***** válasza:
A tab úgy működik hogy a hat vízszintes sor szimbolizálja a hat húrt, és rajtuk a számok jelölik hogy hanyadik bundnál kell lefogni. A fel/le pengetés legjobb, ha érzésből jön, ritka hogy külön jelölés legyen, ha mégis, GP-ben nyíl a tab-ban.
2010. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor amelyik számok egymás alatt vannnak az számít 1 akkordnak?és akkor úgy is meg tudok tanulni gitározni hogy zeneszámokat szépen elakordozgatok addig mameddig el nem tudom játszani őket?vagy akkor csak azt az egy dalt fogom tudni és az akkordokat meg nem?de ha jól tudom van valami érintő pad vagy valami ilyesminek hívják ami mutatja hogy hol kell mikor és mit lefogni azt hogy kell bekapcsolni?
2010. szept. 23. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Amelyik számok egymás alatt vannak azokat egyszerre kell pengetni. Ha megtanulsz egy három akkordos számot, akkor azt a három akkordot nyilván más számokban is tudod hasznosítani. Minden számot le lehet pár egyszerű akkorddal kísérni, az más kérdés, hogy az úgy nem túl izgalmas.

A gp5-ben az érintőlapot a nézet menüben lehet bekapcsolni. Javaslom, hogy tanulj egy kis zeneelméletet is. Linkelek 2 hasznos oldalt:

www.gitartanfolyam.hu

[link]

2010. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. szept. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!