Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Elmagyaráznátok,...

Gitárosok! Elmagyaráznátok, hogy hogyan pengessek?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég óta gitározom ,de azért néhány akkordot már megtanultam,és a net-en ha rákeresek egy-két ismertebb magyar zeneszámra (pl.: Bikini,Edda,Republic), akkor megtalálom az akkordokat a szöveggel,de nem tudom,hogy milyen pengetési móddal kéne kísérni (le-szün-le-föl, vagy le-le-föl-föl-le-föl,stb.)

Honnan tudnék ezekre rájönni?

Köszi


2010. febr. 28. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
álltaltába mikor kvintekkel van leírva a szám akkor én a "le,le,le" tipuussal pengetek amikor pedig akordokban akkor pedig "le,fel" -el. a szám ritmusátol függően.
2010. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jajj, ne lefölszünfölfölleföl-zözünk már. Játssz érzésből, sokkal jobban fog neked is esni, ha nem arra koncentrálsz, hogy lefölfölleszünfölföllelelelelelefölfölellelelfölföleleöfle, hanem élvezed a zenét.
2010. márc. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez kapásból két rossz (legalábbis hiányos) válasz. Többféle akkord és hangköz kibontásához többféle pengetési rend tartozik. Tény, hogy akkor jó, ha rájössz arra, neked hogyan kényelmes, de vannak pontos módok, amiket érdemes eltanulni.


Azonos húron több hangot játszva, skálák kipengetésénél (3-4 hang/húr): váltott irányban (le-föl vagy föl-le, mindkét indulásból érdemes megtanulni)

Félfekvéses akkordoknál, más fekvésű akkordoknál ez merőben attól függ, hogy mit és hogyan akarsz megszólaltatni.


A gitár többszáz éves hangszer, sok időt megspórolhatsz magadnak, ha elmész egy képzett tanárhoz, aki ezt kb másfél-két óra alatt megmutogatja neked.

2010. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!