Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorán vagy gitáron könnyebb...

Zongorán vagy gitáron könnyebb játszani és miért?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 15:54
 1/8 Mojjo ***** válasza:
89%

Erre a kérdésre az fog válaszolni, aki még nem játszott mindkettőn. Mert attól függ, mit és hogyan. Profi szinten mindkettő nehéz, elakkordozgatni pár dalt mindkettőn könnyű.

Ha azért kérdezed, mert bele akarsz vágni az egyikbe, és a könnyűbbet akarod választani, akkor hagyd az egészet inkább. Hangszeren normálisan megtanulni játszani mindenképp rengeteg időt és energiát, na meg hatalmas elszántságot igényel, ha valaki azon gondolkozik, melyik hangszer a könnyebb, az nem fog megtanulni egyiken sem.

2022. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Zongorán, mert jóval tágasabb a "játéktér". :)
2022. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Harminc már elmúltam, amikor egy rutinos zongoratanárnő nekem azt mondta, hogy már nem érdemes belekezdenem a zongorázásba. Aztán közel a 40-hez gitárt vettem a kezembe, de egyik tanárom - akik gyakorló zenészek - sem akart róla lebeszélni soha. Szóval a zongora valamiért komplikáltabb lehet.
2022. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: A helyes konklúzió az, hogy a zongoratanárnő teljesen zokni volt agyilag. 60 évesen is érsemes belekezdeni a zongorába, nemhogy 30 évesen.
2022. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 - Vagy csak különbözik a zongorista és a gitáros közösség.


Legalábbis zongorás kérdéseknél többször tapasztaltam ilyen hozzáállást, hogy szigorúan csak tanárral, kisgyerek kortól, napi sok órában lehet bármit is elérni, másképp bele se kezdj. Nem tudom, miért. Talán mert arányaiban több az akadémiát végzett komolyzenész köztük, akik szerint a virtuóz zongoraművésszé válás lehet az egyetlen cél. Míg a gitárosok közt több az autodidakta hobbigitáros, aki kevésbé jártas a zeneelméletben, kottát sem olvas (jól) feltétlen. De mivel ő is megtanult a saját örömére, esetleg már zenekarozik is pár hasonló módon tanult társával, ezért bátorít másokat is.


(Mindkét példa sarkított. És lehet, hogy csak én gondolom rosszul.)

2022. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A zongorán könnyebb, mert tartja az asztal, míg a gitárt-így vagy úgy-cipelni kell. Tehát egyértelműen zongorázni könnyebb!
2022. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam-próbálom mindkettőt.

Gyerekkoromban évekig tanultam zongorázni, aztán több évtizedig nem értem zongorához. A gitár úgy 10 éve jött, 40 évesen, szigorúan hobbi szinten. Aztán pár éve a kisebbik lányom zongorázni kezdett, és újra megpróbáltam. Rá kellett jönnöm, hogy nekem a zongora jobban megy. Egyik hangszerrel se vagyok virtuóz, de a zongorából sok gyakorlás árán tudok nekem tetsző dolgogat kihozni, a gitárral nagyon kevés ilyen élményem van. Talán számít az az évtizedekkel ezelőtti tanulás, amiről úgy gondoltam, hogy semmi nem maradt meg.

2022. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
A zongora sokkal könnyebb lenne de engem nagyon idegesítenek a fekete billentyűk és ezért gitározom. Nem is tudnék zongorán komolyabban, a múltkor próbáltam, szörnyű volt.
2022. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!