Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most tényleg nincsenek már jó...

Most tényleg nincsenek már jó zenék, zenekarok, vagy csak én öregedtem meg?

Figyelt kérdés

25 vagyok igazából, a 2010-es évek elején még voltak ugyahogy egyedi dolgok pl. az EDM, Electro swing, latin amerikai zenék, koreai pop (PSY, nem a tini bandák), a román pop zenének a fénykora, aztán voltak jó tipikus radio zenék is, Dua Lipa, Sia, Martin Solveig, ott volt a magyar trash, a disco is kezdett visszajönni pár éve. Stb. Stb.

Nyilván szarabb volt mint a 70-80-as évek, nem kérdés, de nem volt rosszabb mint a 90-es évektől kezdődve bármelyik évtized, most viszont azt érzem hogy ki van fulladva az egész ipar, nem is tudom mi most a menő, fiatalok mi most a sláger?

Rockerektől elnézést, szeretem a rockot, de nekem az már rég halott, most viszont azt látom hogy a populáris részleg is totál halálán van és nem úgy mint a 90-es években, hogy szimplán gagyi, hanem úgy egyáltalán nem is létezik, de lehet csak én vagyok lemaradva, linkeljetek légyszíves.


Tehát félreértés ne essék a fenti példák se olyan hú de jók, de legalább volt valami, nem a Reptér 1981-ből.



2022. okt. 27. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A metal az szerencsére él és virul, folyamatosan alakulnak új együttesek. Ebben az évben is egész sok remek album jelent meg, és az a jó, hogy a tapasztalt, vagy veterán bandák se adják fel, hanem folyamatosan csinálják a dolgukat.

Ha a mainstream-et nézzük, akkor a rock/metal az utoljára 20-22 évvel ezelőtt volt ebben a közegben a legnépszerűbb.

Egyébként 31 éves vagyok.

2022. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Keress szláv zenét, a szláv pop/rock zenék közt még most is van egy rakat egyedi. Lengyel, bolgár, ukrán...


Magyarországon szokás szerint csak a nyugatmajmolás megy zenei téren, alig van egyediség a popzenében. A magyar rockzenekarok pedig a nyugati progmetal-trashmetal vonalat koppintják, alig van normális magyar rock.

2022. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az elmúlt 50 évben garantáltan sokan érezték így, de nem hiszem hogy akkora különbség lenne.

Manapság max annyi változott hogy nincs akkora "sztárolás"; mivel nem kell feltétlenül cdket meg kazettákat kiadatnia egy előadónak ahhoz hogy eljuttassa a zenéit a közönségéhez, ezért főleg a neten lesznek ismertek, ott kezdődik a karrierjük, nem pedig a mainstream médiában.

Ezért van egy csomó olyan előadó aki jó zenéket csinál, vannak rajongóik is, viszont ha csak abból indulsz ki hogy mi megy a rádióban, meg hogy kikről cikkeznek az újságok, akkor ezek a bandák/énekesek gyakorlatilag láthatatlanok


Kértél rockzenés linkeket is, szóval tessék (bár nem ez a kedvenc műfajom, nem ismerek sok előadót, csak azért linkelem ezeket, hogy tudd hogy amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek :D):

[link]

[link]

ők pl miskolciak

[link]

róluk tudom hogy a fiatalabbak szeretik őket, a tinik a rokonságomban folyton róluk beszélnek:

[link]

2022. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nyilván szarabb volt mint a 70-80-as évek"

. Ehh... erre csak ez a válaszom: https://www.youtube.com/watch?v=rbHOornfq-s


Javaslom, ha külföldi zene érdekel, keress rá youtube-on arra, hogy "2021" vagy "2022" és "full album", és hallgass bele akár alig ismert együttesekbe.


Amúgy a magyarok közül pl. a Honeybeast szerintem nagyon jó, én Rúzsa Magdit is sokra tartom, pedig én tényleg elsősorban a 60/70-es éveket hallgatom.

2022. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem sok jó van ma, igencsak hallgatni-sasolni kell, hogy 1-1-et elkapjon az ember.
2022. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dua Lipa mostanság van igazán csúcson.
2022. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Dua Lipa utolsó albuma, a Future Nostalgia 2020-as.

3-as nem, nem kértem rockot, metalt, nekem hazai fronton a tankcsapda elqrvulásával véget ért, nemzetköziben meg a Nirvana megjelennésével.

2-es linkelnél szláv zenét? Elfelejtettem írni hogy az oroszoknak is volt jó időszaka az elmúlt évtizedben, Miyagi, Hammaly, Gazirovka... itthon is híresek voltak, de leáldozott az a stílus is.

2022. okt. 28. 00:59
 8/11 anonim ***** válasza:

"Dua Lipa utolsó albuma, a Future Nostalgia 2020-as."


:D


Ja, hogy neked 2020 már régen volt?

2022. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dua és Weeknd nagyon jót alkottak az elmúlt években, de láthatóan már ők is kikoptak mára. Dua turnézott most sikeresen, de jó ideje nem volt új zenéje, ott fog eldőlni, hogy marad minőségi, vagy csak divatból csinált jó zenét valamelyik producer neki. Weeknd kínosabb mostanában, ott nagyon érezni, hogy csak összerakták. De még így is a legjobbak. A jó zenét meg megölték az algoritmusok, a youtube minden baromságot feldobál, ezért már jó zenét se csinálnak, mert azt úgyse fogja.
2022. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ariana Grandénak volt pár éve egy elég jó időszaka, de most már ő se tudom, mit csinál. Az utolsó albuma gyenge volt, azóta csak a plasztikai műtétjeiről hallok.
2022. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!